Mar kevesebb, mint 4 het van vissza. Olyan hihetetlen, hogy mar tobb, mint 6 hete itt vagyok. Reggelente, amikor takaritom az egeszsegugyi szobat mar mindig visszaszamolok. Most mar csak 17-szer kell kitakaritanom. De en egyaltalan nem bantam meg, hogy eljottem, mert sok erdekes dolgot elhettem es elhetek meg. Es a munka utan jon meg csak a java, amikor vegre utazhatunk. Meg pontosan nem tudjuk mit fogunk megnezni, de most mar azert tervezgetunk. Washington az egyik uti celunk es a Niagara vizesest sem kellene kihagyni. Az utolso 3 napot meg New York-ban szeretnenk eltolteni.
A taborban folyamatosan zajlik az elet. A munkat most mar eleg jol birom, persze a nap vegere elfaradok. Most egy kicsit sikerult is megfaznom, de nem sertes influenza.:) A napi renddel mar nincs gondunk, mindent megcsinalunk ahogy elvarjak. Biztos vagyok benne, hogy a Najinak semmi baja nincs Zsuzsaval es velem, mert minket soha nem szokott piszkalni. Ami a nehezseget okozza az a meleg es a nagyon magas paratartalom. Az ido mindig hirtelen valtozik itt. Ezen a heten volt tikkaszto hoseg, most pedig szakad az eso. Es soha nem tudod mi fog kovetkezni. Gondolhatjatok milyen jo izzaszto melegben fahazakat takaritani, ahol rogton 100 fok lesz.
A heten kezdodott el a masodik szezon a taborban. Nem sok uj gyerek erkezett, viszont erezhetoen kevesebben maradtak. Most mar nincs olyan nagy hangzavar az ebedloben es akkora mocskot sem hagynak maguk utan. Lenyegeben semmi nem valtozott itt, a napi rendjuk ugyanugy zajlik, mint eddig. Azert jo ez a tabor, ha lenne gyerekem es sok penzem akkor en is szivesen jaratnam egy ilyen helyre. Csomo sport foglalkozas van nekik, a napi 2 uszas minden csoportnak megvan es e mellet meg nagyon sok mindent kiprobalhatnak. Hogy csak mast ne emlitsek az egyik heten a vivast probalhattak ki tobben, mult heten pedig buvarkodhattak. Mindig szerveznek nekik kirandulasokat. Minden heten ponizhatnak a kicsik a taborban, a nagyokat pedig elviszik lovagolni. Az unatkozasra itt nincs idejuk, de rosszalkodni azt nagyon jol tudnak.
Hogy mas programot is emlitsek...van egy olyan fahaz, ahol az allatokkal ismerkedhetnek meg a gyerekek. Nagyon sok kis allat van, mint horcsog, eger es csincsilla. Van kigyo, halak es meg pok is. A ket legizgalmasabb szerintem, hogy van egy bebi vadaszgoreny es egy suni is. Ezeket az allatokat a tabor megvette es majd a nyar vegen a szulok beleegyezesevel orokbe fogadhatjak oket az itt taborozok. Kivetel a sunit, mert az a Gina-e, aki az allatos foglalkozasokat tartja. A suni is meg csak par honapos es tok erdekes, mert szinte teljesen feherek a tuskei. A Gina megmutatta nekunk es meg a kezebe is vette. Hat akkor egy kicsit le voltam tobbenve. Ugy fujtatott a tenyereben, de vegul is nem szurtam meg. Kint pedig vannak tengeri malacok, nyulak, kacsak es tyukok. Van meg kecske es birka is. A nagyobb allatokat pedig minden evben berli a tabor.
Meg mindig az ovisok a legaranyosabbak. Igazabol csak veluk lehet kapcsolatunk. Ok teljesen kulon elnek a taborban. Van sajat kis fahazuk, ahol az osszes foglalkozast tartjak szamukra es nem is a nagy ebedloben ebedelnek. A Zsuzsaval minden nap ott ulunk az oviban ebedidoben es veluk vagyunk egy kicsit. Hallgatjuk oket, beszelgetunk veluk vagy epp a felugyeloikkel. 2-kor pedig elkoszonunk toluk, amikor jon ertuk a busz. A kis Michael is ilyenkor szokott haza menni. Most mar koszon nekunk magyarul es mindig megmutatja, hogy eppen aznap mit keszitettek.
A hetvegerol egy par szot: a szombat szuper volt, mert egy par orara ketten maradtunk a taborban a Zsuzsaval, neztunk filmet is. Vasarnap pedig Chinatownban jartunk es vasarolgattunk. Most eloszor mar mertora is szalltunk. Csak annyi volt a gondunk, hogy nem volt apronk. Ezert eloszor fel kellett valtatnunk a penzunket aztan tudtuk megvenni a jegyet. Azzal elment egy kis ido, de vegul is nem volt gond, mert New York-ban is kb. 10 korul kezdodik az elet. En vettem magamnak 3 felsot es egy taskat, amiert meg alkudtam is. Nagyon tetszett egy cipo is, de azert vegul is nem mentunk vissza a boltba, mert nagyon bunkok voltak ott az eladok.
Abba viszont rossz bele gondolni, hogy mar csak 3 alkalmmal tudunk beutazni a varosba es nezelodni. A vasarnapok nagyon fognak hianyozni, azok eddig mindig tok jol sikerultek. Meg ez az utolso is tok jo volt igy, hogy most nem a varsoban nezelodtunk hanem csak vasaroltunk. Egy percet se sajnalok abbol, amit Chinatown-ban toltottunk. Ja es vegre egy tok jot ettunk egy kinai etteremben. Vegre ettem levest es finom fott kajat. Ez a kinai kaja ezerszer jobb volt, mint nalunk a kinai gyorsettermek. Azokat a kajakat en nem is szeretem, mind csak tocsog a szoszban. Itt viszont nagyon izletesek voltak. Az egyik foetel csirke volt brokkolival es rizzsel, a masik panirozot csirke szeletek voltak edes szosszal es zoldsegekkel. Mind a kettohoz meg jart tavaszi tekercs is.:-) Az ebed volt a nap csucspontja.
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése