Hát túl vagyok az első heten a suliban. Már nagyon vártam, hogy kezdődjön a tanítás, hogy egy kis rutint kapjon az életem. Otthon annyira hozzá voltam szokva, hogy mindig van mit csinálnom suli vagy munka. Soha nem unatkoztam, mert mindig volt épp valami. Itt pedig lassan már kezdett unalmas lenni. De most minden újra szuper. Pörög az élet.
Az érzéseim a sulival, órákkal kapcsolatban vegyesek. Voltak nagyon jó óráim, jó tanárokkal és voltak rosszak is. A koncepcióm az volt, hogy a héten minél több órát meglátogassak, hogy lássam mi tetszik és mi nem és, hogy lássam a követelményrendszert is, hogy utána majd könnyebb legyen dönteni, melyik tárgyakat is hallgassam. Ezzel most csak káoszt okoztam magamnak, mert most a négy tárgy helyett, amit majd teljesítenem kell csak 3 tárgyam van. És fogalmam sincs mi legyen a negyedik. Végül is két választási lehetőségem van vagy Marketing Research-re vagy Food Marketing-re fogok bejárni. De annyira egyikhez sincs kedvem, mert még mindig nem szeretem a marketinget. Nem tudom, hogy miért kísért még itt is.
Remélem most a héten minden tisztázódni fog.
Inkább nézzük, hogy milyen tárgyak közül választhatok. Hétfőn az első órám az Eating Behaviour volt. Ezt az órát nagyon vártam, mert engem ez a téma alapból nagyon érdekel. A tanárral találkoztunk már az orientációs napon és már akkor nagyon szimpatikus volt. Az óra nagyon tetszett, itt csak hallgatnunk kell, szerencsére semmi interaktivitásra nincs szükség. Nagyon sokat felvették ezt a tárgyat, sok német diák is. Ezért nincs is lehetőség nagyon erre. A másik órám a Marketing Research lett volna, de az elmaradt, mert a tanár beteg lett.
Kedden volt a German Food and Culture. Ezt a tárgyat vártam a legjobban, mert ódákat zengtek róla, hogy milyen szuper. Itt amúgy főzni fogunk :) meg prezentálnunk kell majd csoportban. Hát a tanár és az angolja... nem volt könnyű átvészelni az órát. Eltelt három óra úgy, hogy alig egyeztünk meg abban mit is kell majd csinálnunk a szemeszter folyamán. Komolyan elgondolkodtam rajta, hogy leadom a tárgyat. De abban bízom, hogy amikor már a konyhában leszünk minden könnyebb lesz. Hogy a konyha a tanár terepe és ott majd összeszedettebb lesz. Amúgy szegény elsőre még elég ijesztőnek is tűnik.
Szerdán nem volt órám és nem is lesz.:-)
Csütörtökön kíváncsiságból bementem két órára. Az órarndem szerint ekkor se lenne órám, de én kíváncsi voltam két tantárgyra. Az egyik a Public Nutrition Health. Az Eating Behaviour-os tanár tartja ezt a tárgyat is. Ez is érdekes óra volt. Csak már itt jobban kell tudni a szakszavakat angolul mint pl, a betegségek neveit. Itt a létszám is sokkal kisebb volt és az óra inkább már interaktívabb. Szóval ez egy kicsit nehezebb lesz szerintem. Utána pedig Projekt Management-en voltam. Kíváncsi voltam, hogy mit is jelent ez tulajdonképpen, mert otthon még nem tanultam ilyet. Hát az első órán hidat kellett építenünk. Szóval, hogy miről is fog szólni a tantárgy azt nem nagyon tudtam meg. És még a hidunk sem sikerült valami jól. Szegénynek minden baja volt: nem volt elég hosszú, stabil és még nagyon csúnya is lett. De a többi csoportban voltak nagyon jó ötletek. Ezután az óra után úgy döntöttem, hogy ezt a tárgyat nem igazán akarom.
A péntek reggeli óránk majd csak április végén fog kezdődni, ez a Working in Multicultural Groups. Mivel nem volt óránk elmentünk a lányokkal az önkormányzatba ügyet intézni, hogy dolgozhassunk. Az Adrinak és nekem kétszer kellett visszamennünk, ezért nem értünk be a második óránkra. Ez a Food Marketing. A Zsófi ott volt és neki nagyon nem tetszett a felénél végül ott is hagyta, mi meg nem mentünk be a második felére ezek után. Szóval most nem tudom, hogy milyen is ez a tantárgy.
A tanórákat itt duplázzák. Egy tantárgy összesen három órás. Egy blokk másfél óra és utána van fél óra szünet és utána megint egy másfél órás blokk következik. Nagyon durva. Nem értem miért ilyen hosszúak itt a tanórák, mert amúgy mi is tizenhárom hetet járunk suliba. Itt a tanítás viszont 8.30-kor kezdődik, ami szerintem nagyon barátságos. De nem nekünk, mert nekünk általában később kezdődnek az óráink.
A legjobb hír a héten, hogy van munkánk. Az Adrinak köszönhetjük. Innen is nagyon köszönöm neki. Egy csomó hotelt felkeresett személyesen itt a környéken, hogy megkérdezze, hogy keresnek-e takarítót. Egyik hotelben találkozott egy nővel, akinek takarító cége van és most áprilistól kezdenek egy Ibis Hotelban és oda keres munkaerőt. Végül az Adri megkérdezte, hogy mi is mehetünk-e és igen. Szombaton aláírtuk a szerződést.:)
Nagyon aranyos volt a nő. Teljesen úgy éreztem, hogy mint egy tyúkanyó gondoskodott rólunk. Ezt a munkát pedig azért kaptuk meg (szerintem), mert a volt férje a nőnek magyar volt. Szóval már megint milyen kicsi a világ.
És még egy dolog....Mindenkinek nagyon köszönöm a leveleket, sms-t, hogy felköszöntöttetek és gondoltatok rám. Nagyon jól esett, ilyen szuper szülinapom még sose volt. A lányok sütöttek nekem sütit, meggyes mákosat. Isteni volt, be is nyomtuk majdnem az egészet. És kaptam még Oreo-s kekszet is (Zsuzsa emlékszel???), ami még Amerikából nagy kedvencem.:)
KÖSZÖNÖM SZÉPEN MÉGEGYSZER!!!!
MINDENKINEK NAGYON SZÉP HETET KÍVÁNOK!
2010. március 28., vasárnap
2010. március 21., vasárnap
Amszterdam 03. 16. - 03. 19.
Hirtelen jött ötletnek köszönhetően keddtől péntekig Amszterdamban jártam.:-)
A finn lányok találták ki és kérdeztek meg minket is, hogy nem akarunk-e csatlakozni. Amúgy is tervben volt, egy amszterdami út, mert hogy milyen közel van. Szóval 4-en(Adri, Nóri, Zsófi és én) végül is igent mondtunk. Nagyon jól sikerült a kiruccanás. Találtunk egy nagyon olcsó hotelt a 3 éjszakáért fejenként csak 41€-t fizettünk. Épp felújítják a hotelt szóval szerintünk ezért lehetett ennyire olcsó a hely.
Olyan időnk volt, amiről álmodni se mertem. Sütött a nap és meleg volt. Úgyhogy ezt a szép időt nem is pazaroltuk el arra, hogy múzeumba menjünk. Inkább eldöntöttem, hogy nekem Amszterdamba még egyszer vissza kell mennem, majd amikor már sok pénzem lesz és akkor majd a múzeumokat is meglátogatom. Helyette viszont sokat sétáltunk a városban és hajókáztunk a csatornán. Nem gondoltam volna, hogy Amszterdam ilyen gyönyörű és ilyen hatással lesz rám. Tényleg lenyűgöző. A sok biciklis, a gyönyörű kis házak, amik ide-oda dülöngélnek és a kis szűk utcácskák. Voltunk a piros lámpás negyedben nappal és éjszaka is. Mindenhol rengeteg coffeeshop van ahonnan dől ki a fű szag. Vicces, hogy füvezni lehet ezeken a helyeken, de cigizni már nem, mert ugye az káros a szervezetre. És sokszor még nappal az utcán sétálva is megcsapott minket ez a szag.
A legjobb program ebben a 4 napban pedig egy ingyenes 3 órás városnézés volt. Persze a túra végén lehet borravalót adni, de nincs is ezzel semmi baj. Nagyon jól fel van építve az egész túra és látszott, hogy az idegenvezetőnk is nagyon felkészült. A mi túravezetőnk egy ausztrál srác volt. Ezeknek a városnéző utaknak az a sajátossága, hogy az idegenvezetők saját élményeiket és tapasztalataikat is elmesélik. Mindenről nyíltan beszélnek és olyan érdekességet is megosztanak a résztvevőkkel, amit máshol nem biztos, hogy elmondanak. Nem hiszem, hogy ilyen jól városnézőtúrán valaha is szórakoztam. A túra végén pedig a srác elvitt minket egy helyre, ahol ehettünk holland "specialitást". Ez végül is egy kolbász volt, tört krumplival, amiben volt hagyma és saláta. Olyan akció volt az étteremben, hogy ha éhes maradsz az első adag után akkor ingyen kérhetsz egy másodikat. Hát mi benyomtuk a másodikat is.:-)
Ezt a túrát mindenkinek csak ajánlani tudom. Már több nagy európai városban megtalálható ez a szervezet. Szóval, aki utazik keresse a Neweuropetours-ot. Megtalálhatók már pl, Hamburgban (erre is tuti elmegyek), Prágában, Berlinben, Londonban, Münchenben vagy Párizsban is. A honlapuk címük: www.neweuropetours.de.
Voltunk virágpiacon is, láttunk sok szép virág hagymákat és virágokat is. A tulipánok gyönyörűek voltak.
Ettem zöld sajtot és nagyon finom volt. A kaja Hollandiában irreálisan drága. Míg 10,5 € volt, hogy hajókáztunk, addig a 5 € alatt nem tudtunk rendesen megkajálni.
Ruhapiacot is találtunk ám. De én nagyon büszke vagyok magamra ugyanis egy szájfényen kívül semmit nem vettem magamnak. C&A-s ruhákat lehetett már 3 €-ért venni, úgyhogy még az eredeti címke is rajta volt.
És szélmalmot is láttunk.:-)
Péntek este olyan fura volt a vonaton ülni. A tudat, hogy megyek "haza" és a haza most nem Budapestet jelenti számomra, ahol újra találkozhatom a kis családommal. Hanem most csak egy üres, fehér szoba várt rám.
Ma Hamburgban is sütött a nap és már 12 fok is volt.:-)
A finn lányok találták ki és kérdeztek meg minket is, hogy nem akarunk-e csatlakozni. Amúgy is tervben volt, egy amszterdami út, mert hogy milyen közel van. Szóval 4-en(Adri, Nóri, Zsófi és én) végül is igent mondtunk. Nagyon jól sikerült a kiruccanás. Találtunk egy nagyon olcsó hotelt a 3 éjszakáért fejenként csak 41€-t fizettünk. Épp felújítják a hotelt szóval szerintünk ezért lehetett ennyire olcsó a hely.
Olyan időnk volt, amiről álmodni se mertem. Sütött a nap és meleg volt. Úgyhogy ezt a szép időt nem is pazaroltuk el arra, hogy múzeumba menjünk. Inkább eldöntöttem, hogy nekem Amszterdamba még egyszer vissza kell mennem, majd amikor már sok pénzem lesz és akkor majd a múzeumokat is meglátogatom. Helyette viszont sokat sétáltunk a városban és hajókáztunk a csatornán. Nem gondoltam volna, hogy Amszterdam ilyen gyönyörű és ilyen hatással lesz rám. Tényleg lenyűgöző. A sok biciklis, a gyönyörű kis házak, amik ide-oda dülöngélnek és a kis szűk utcácskák. Voltunk a piros lámpás negyedben nappal és éjszaka is. Mindenhol rengeteg coffeeshop van ahonnan dől ki a fű szag. Vicces, hogy füvezni lehet ezeken a helyeken, de cigizni már nem, mert ugye az káros a szervezetre. És sokszor még nappal az utcán sétálva is megcsapott minket ez a szag.
A legjobb program ebben a 4 napban pedig egy ingyenes 3 órás városnézés volt. Persze a túra végén lehet borravalót adni, de nincs is ezzel semmi baj. Nagyon jól fel van építve az egész túra és látszott, hogy az idegenvezetőnk is nagyon felkészült. A mi túravezetőnk egy ausztrál srác volt. Ezeknek a városnéző utaknak az a sajátossága, hogy az idegenvezetők saját élményeiket és tapasztalataikat is elmesélik. Mindenről nyíltan beszélnek és olyan érdekességet is megosztanak a résztvevőkkel, amit máshol nem biztos, hogy elmondanak. Nem hiszem, hogy ilyen jól városnézőtúrán valaha is szórakoztam. A túra végén pedig a srác elvitt minket egy helyre, ahol ehettünk holland "specialitást". Ez végül is egy kolbász volt, tört krumplival, amiben volt hagyma és saláta. Olyan akció volt az étteremben, hogy ha éhes maradsz az első adag után akkor ingyen kérhetsz egy másodikat. Hát mi benyomtuk a másodikat is.:-)
Ezt a túrát mindenkinek csak ajánlani tudom. Már több nagy európai városban megtalálható ez a szervezet. Szóval, aki utazik keresse a Neweuropetours-ot. Megtalálhatók már pl, Hamburgban (erre is tuti elmegyek), Prágában, Berlinben, Londonban, Münchenben vagy Párizsban is. A honlapuk címük: www.neweuropetours.de.
Voltunk virágpiacon is, láttunk sok szép virág hagymákat és virágokat is. A tulipánok gyönyörűek voltak.
Ettem zöld sajtot és nagyon finom volt. A kaja Hollandiában irreálisan drága. Míg 10,5 € volt, hogy hajókáztunk, addig a 5 € alatt nem tudtunk rendesen megkajálni.
Ruhapiacot is találtunk ám. De én nagyon büszke vagyok magamra ugyanis egy szájfényen kívül semmit nem vettem magamnak. C&A-s ruhákat lehetett már 3 €-ért venni, úgyhogy még az eredeti címke is rajta volt.
És szélmalmot is láttunk.:-)
Péntek este olyan fura volt a vonaton ülni. A tudat, hogy megyek "haza" és a haza most nem Budapestet jelenti számomra, ahol újra találkozhatom a kis családommal. Hanem most csak egy üres, fehér szoba várt rám.
Ma Hamburgban is sütött a nap és már 12 fok is volt.:-)
2010. március 10., szerda
Néhány dolog, ami teljesen más itt, mint amire számítottam....
1. Itt a németek nem is olyan precízek, mint azt gondoltam. Szinte mindegyikünk nevét elrontották a diákigazolványon. Persze az enyémet a legjobban, most Szecsény áll rajta. Voltam már Szidonai is, épp most ez jutott nekem.
2. A német diákok nagyon nyitottak és érdeklődőek. Jönnek minden közös programra és segítenek nekünk beilleszkedni. Persze rész akarnak venni minden bulin.:-)
3. És az emberek az utcán, hát itt is vannak furcsaságok. Találkoztunk kéregetőkkel, akik gitárral énekeltek a metrón és itt is láttunk már hajléktalanokat is.
4. Ti azt tudtátok, hogy Amszterdam után Hamburgban van a második legnagyobb piros lámpás negyed? Mert én meglepődve hallottam. De St. Pauli egyben a buli negyed is. A diákok hétvégén ide járnak bulizni.
5. Nagyon jó Hamburg közlekedése, mindent el lehet érni metróval vagy hévvel és nagyon sűrűn is járnak. Vannak éjszakai buszok és hétvégén pedig egész éjszaka járnak a metrók. Számomra ez új volt, mert én úgy tudtam, hogy Németországban nem nagyon van éjszakai közlekedés.
Viszont, az idő olyan pocsék, mint gondoltam. Hideg van és nagyon fújj a szél.
1. Itt a németek nem is olyan precízek, mint azt gondoltam. Szinte mindegyikünk nevét elrontották a diákigazolványon. Persze az enyémet a legjobban, most Szecsény áll rajta. Voltam már Szidonai is, épp most ez jutott nekem.
2. A német diákok nagyon nyitottak és érdeklődőek. Jönnek minden közös programra és segítenek nekünk beilleszkedni. Persze rész akarnak venni minden bulin.:-)
3. És az emberek az utcán, hát itt is vannak furcsaságok. Találkoztunk kéregetőkkel, akik gitárral énekeltek a metrón és itt is láttunk már hajléktalanokat is.
4. Ti azt tudtátok, hogy Amszterdam után Hamburgban van a második legnagyobb piros lámpás negyed? Mert én meglepődve hallottam. De St. Pauli egyben a buli negyed is. A diákok hétvégén ide járnak bulizni.
5. Nagyon jó Hamburg közlekedése, mindent el lehet érni metróval vagy hévvel és nagyon sűrűn is járnak. Vannak éjszakai buszok és hétvégén pedig egész éjszaka járnak a metrók. Számomra ez új volt, mert én úgy tudtam, hogy Németországban nem nagyon van éjszakai közlekedés.
Viszont, az idő olyan pocsék, mint gondoltam. Hideg van és nagyon fújj a szél.
2010. március 7., vasárnap
Első paprikás kruplink
A hétvége elég magyarosra sikeredett. Együtt voltunk magyarok várost nézni. A nagy hóban elmentünk sétálni egy parkba és megnéztük a kikötőt is.
Szombat este egy új luxus, olasz hajó avatását tartották. Eros Ramasotti volt a sztárvendég, aki egy elég hosszú koncertet is adott. A koncert és az egész esemény a közeli színházban volt megtartva. Mi bámészkodók meg a hajó előtt felállított kivetítőn nézhettük őt. Utána pedig Sophia Loren avatta fel hivatalosan is a hajót, hogy egy üveg pezsgőt dobott a hajó oldalára. Szerencsét az hoz a hajónak, ha az üveg eltörik. Azt nem tudom, hogy ez sikerült-e, mert mi azt már nem vártuk meg. A kinti ácsorgásban a lábunk teljesen lefagyott, ezért muszáj voltunk visszajönni a koliba.
Hárman ma elkészítettük életünk első paprikás krumpliját.:-) És hát be kell vallanom, hogy nagyon elégedettek voltunk vele. Nagyon finom lett. Még kép is készült róla. Csak kár, hogy kóstolót nem tudok haza küldeni. Kellett egy próba főzést rendeznünk mielőtt a Buddyainkat meghívjuk egy igazi magyaros vacsorára.:-)
Szombat este egy új luxus, olasz hajó avatását tartották. Eros Ramasotti volt a sztárvendég, aki egy elég hosszú koncertet is adott. A koncert és az egész esemény a közeli színházban volt megtartva. Mi bámészkodók meg a hajó előtt felállított kivetítőn nézhettük őt. Utána pedig Sophia Loren avatta fel hivatalosan is a hajót, hogy egy üveg pezsgőt dobott a hajó oldalára. Szerencsét az hoz a hajónak, ha az üveg eltörik. Azt nem tudom, hogy ez sikerült-e, mert mi azt már nem vártuk meg. A kinti ácsorgásban a lábunk teljesen lefagyott, ezért muszáj voltunk visszajönni a koliba.
Hárman ma elkészítettük életünk első paprikás krumpliját.:-) És hát be kell vallanom, hogy nagyon elégedettek voltunk vele. Nagyon finom lett. Még kép is készült róla. Csak kár, hogy kóstolót nem tudok haza küldeni. Kellett egy próba főzést rendeznünk mielőtt a Buddyainkat meghívjuk egy igazi magyaros vacsorára.:-)
2010. március 6., szombat
Megjöttünk
Mindenki olyan aranyos volt otthon és biztattatok, hogy folytassam a blogomat. Ezért úgy döntöttem, hogy megpróbálkozom vele. Azt el kell mondanom, hogy élveztem az írást első alkalommal is szóval nem volt azért olyan nagy a kényszer. Nem akartam egy teljesen új blogot létrehozni, ezért csak a blog nevét változtattam meg.
És itt szeretném megköszönni MINDENKINEK a sok biztatást! Nagyon jól esett!! KÖSZÖNÖM SZÉPEN!
És akkor következik az élménybeszámoló az elmúlt 3 napról: épségben megérkeztünk Hamburgban szerda este. Repülővel 1,5 óra alatt itt voltunk és közben kb. 1200 km-t tettünk meg. Már a repülő út tartogatott meglepetést számunkra, mert bemehettünk a pilóta fülkébe. Adri egyik ismerőse pilóta és ő megbeszélte velük, hogy benézhessünk oda. Beszélgettünk a pilótákkal,láttuk fentről Berlint és a naplemente is tök érdekes onnan fentről. Szembe ha kinéztünk az ablakon egy narancssárga csíkot láttunk amúgy ha körbe néztünk meg már minden sötét volt. Pontosan megérkeztünk és szerencsére semmilyen ellenőrzésen nem kellett átesnünk. A Buddyaink már vártak minket a reptéren. Nagyon kedvesek és aranyosak. Adrinak egy lány Buddyja van, akit Lisának hívnak. Zsófinak és nekem fiú jutott, de mind a ketten olyan figyelmesek. Zsófiét Hannesnek hívják, az enyémet pedig Martinnak. Segítettek elhozni a csomagjainkat a koliba, ami már nem volt egy könnyű feladat (enyém pont 23 kg volt). Aztán megmutatták a legközelebbi boltot és megvárták még bevásároltunk. Pedig nyugodtan ott hagyhattak volna a boltban és mehettek volna utukra. Másnap reggel még német reggelit is hoztak nekünk. Volt zsemle, szalámi, sajt, narancslé és még kávét is főztek. A finom reggeli után el kellet intézni a hivatalos papírokat. Bejelentkeztünk a koliban, utána pedig az önkormányzaton. Vettem internet kábelt, meg német SIM-kártyát, hogy otthon is és itt is tudjak mindenkivel kommunikálni. Martin a Buddym meg oda adta az ősrégi telefonját, hogy nekem ne kelljen egy újat vennem.:-) Ezek után még elmentünk megnézni, hogy hol is fogunk tanulni. Én otthonról azt gondoltam, hogy a suli 10 percre van a kolitól. De mint kiderült mi nem a főépületben fogunk tanulni, hanem egy teljesen más helyen. De így se gáz, egy metróval kell csak menni és kb. 40 perc alatt ott lehet lenni a suliban. Most így utólag kiderült, hogy mi tök jó kolit kaptunk. Nincs messze a sulitól sem, a városközpont pedig csak 10 percre van. Ennél jobban nem járhattunk volna. A szoba teljesen jó, a mérete és, hogy csak 2 lakótársam van. Én két másik magyar lánnyal (Zsófival és Nórával) kerültem össze. Tök jó, hogy csak lányok vagyunk, azért így könnyebb lesz az élet. Adri egy emelettel lejjebb lakik és ő két srácot kapott. Danit az egyetlen magyar fiút és egy görög srácot.
Ja és a suli. Hát az hatalmas, az első nap tuti elfogok veszni pláne a helleres méretek után. Szóval korán oda kell menni, hogy megtaláljam majd a termeket. Úgy néz ki belülről, mint egy gyárépület. Ettünk a menzán, a kaja finom volt és kevesebb, mint 2€-t fizettem érte.
Este voltunk még egy házibuliban, amit a Hannes rendezett az albérletében. Megismertük a görög Erasmusos diákokat és még néhány Buddyt. Nem maradtunk sokáig, de én hazafelé már el tudtam volna aludni a vonaton.
Pénteken volt az első nagy közös Erasmusos program. Szétosztottak minket 4 csoportra, kaptunk feladatokat,amivel az volt a cél, hogy egy kicsit megismerjük Hamburgot. Mi ahelyett beültünk egy folyóparti cukrászdába és ott melegedtünk. Volt a csoportban két Buddy és ők megoldották a feladatokat. Mondjuk azért nem bánom, hogy ott bent ücsörögtünk, mert nagyon hideg volt. A hideg itt olyan, ami a csontodig behatol és onnan kezdesz el fázni és persze a szél nagyon sokat fúj. De képzeljétek este esett a hó.:-) És nagyon durva, mert kb. 4 óra alatt leesett 20 cm hó.
Este pedig a mi kolinkban volt buli. Van itt egy bár, ahol van csocsó, billiárd és még táncolni is lehet. Állítólag hetente kétszer szokott itt buli lenni. Ez annyira jó, ha elfáradok csak felsétálok egy emeletet és már az ágyamban is vagyok.:-)
És itt szeretném megköszönni MINDENKINEK a sok biztatást! Nagyon jól esett!! KÖSZÖNÖM SZÉPEN!
És akkor következik az élménybeszámoló az elmúlt 3 napról: épségben megérkeztünk Hamburgban szerda este. Repülővel 1,5 óra alatt itt voltunk és közben kb. 1200 km-t tettünk meg. Már a repülő út tartogatott meglepetést számunkra, mert bemehettünk a pilóta fülkébe. Adri egyik ismerőse pilóta és ő megbeszélte velük, hogy benézhessünk oda. Beszélgettünk a pilótákkal,láttuk fentről Berlint és a naplemente is tök érdekes onnan fentről. Szembe ha kinéztünk az ablakon egy narancssárga csíkot láttunk amúgy ha körbe néztünk meg már minden sötét volt. Pontosan megérkeztünk és szerencsére semmilyen ellenőrzésen nem kellett átesnünk. A Buddyaink már vártak minket a reptéren. Nagyon kedvesek és aranyosak. Adrinak egy lány Buddyja van, akit Lisának hívnak. Zsófinak és nekem fiú jutott, de mind a ketten olyan figyelmesek. Zsófiét Hannesnek hívják, az enyémet pedig Martinnak. Segítettek elhozni a csomagjainkat a koliba, ami már nem volt egy könnyű feladat (enyém pont 23 kg volt). Aztán megmutatták a legközelebbi boltot és megvárták még bevásároltunk. Pedig nyugodtan ott hagyhattak volna a boltban és mehettek volna utukra. Másnap reggel még német reggelit is hoztak nekünk. Volt zsemle, szalámi, sajt, narancslé és még kávét is főztek. A finom reggeli után el kellet intézni a hivatalos papírokat. Bejelentkeztünk a koliban, utána pedig az önkormányzaton. Vettem internet kábelt, meg német SIM-kártyát, hogy otthon is és itt is tudjak mindenkivel kommunikálni. Martin a Buddym meg oda adta az ősrégi telefonját, hogy nekem ne kelljen egy újat vennem.:-) Ezek után még elmentünk megnézni, hogy hol is fogunk tanulni. Én otthonról azt gondoltam, hogy a suli 10 percre van a kolitól. De mint kiderült mi nem a főépületben fogunk tanulni, hanem egy teljesen más helyen. De így se gáz, egy metróval kell csak menni és kb. 40 perc alatt ott lehet lenni a suliban. Most így utólag kiderült, hogy mi tök jó kolit kaptunk. Nincs messze a sulitól sem, a városközpont pedig csak 10 percre van. Ennél jobban nem járhattunk volna. A szoba teljesen jó, a mérete és, hogy csak 2 lakótársam van. Én két másik magyar lánnyal (Zsófival és Nórával) kerültem össze. Tök jó, hogy csak lányok vagyunk, azért így könnyebb lesz az élet. Adri egy emelettel lejjebb lakik és ő két srácot kapott. Danit az egyetlen magyar fiút és egy görög srácot.
Ja és a suli. Hát az hatalmas, az első nap tuti elfogok veszni pláne a helleres méretek után. Szóval korán oda kell menni, hogy megtaláljam majd a termeket. Úgy néz ki belülről, mint egy gyárépület. Ettünk a menzán, a kaja finom volt és kevesebb, mint 2€-t fizettem érte.
Este voltunk még egy házibuliban, amit a Hannes rendezett az albérletében. Megismertük a görög Erasmusos diákokat és még néhány Buddyt. Nem maradtunk sokáig, de én hazafelé már el tudtam volna aludni a vonaton.
Pénteken volt az első nagy közös Erasmusos program. Szétosztottak minket 4 csoportra, kaptunk feladatokat,amivel az volt a cél, hogy egy kicsit megismerjük Hamburgot. Mi ahelyett beültünk egy folyóparti cukrászdába és ott melegedtünk. Volt a csoportban két Buddy és ők megoldották a feladatokat. Mondjuk azért nem bánom, hogy ott bent ücsörögtünk, mert nagyon hideg volt. A hideg itt olyan, ami a csontodig behatol és onnan kezdesz el fázni és persze a szél nagyon sokat fúj. De képzeljétek este esett a hó.:-) És nagyon durva, mert kb. 4 óra alatt leesett 20 cm hó.
Este pedig a mi kolinkban volt buli. Van itt egy bár, ahol van csocsó, billiárd és még táncolni is lehet. Állítólag hetente kétszer szokott itt buli lenni. Ez annyira jó, ha elfáradok csak felsétálok egy emeletet és már az ágyamban is vagyok.:-)
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)