2009. július 5., vasárnap

4th July, NYC

Vegre eljott a nagy nap....new yorki varosnezes.

Kicsi mergelodessel kezdodott szamomra a nap, mert a tabort csak 12-kor hagytuk el. Nem igazan ertettem, hogy miert nem indulhattunk el korabban, hogy mi egy teljesen napot eltolthessunk ott. Vonattal mentunk be, de elotte az allomashoz el kellett meg jutni, ami innen kb. 15 perc kocsival. Persze mi elindulhattunk volna elobb is, de akkor taxit kellett volna hivnunk, ami ugye penzbe kerul. Igy legalabb ezt az osszeget megsporoltuk.

Az ut kb. 1,5 ora volt a vonattal ugy, hogy egyszer atszalltunk. Vicces volt, mert eloszor sikerult rossz iranyba felszallnunk a transfer jaratra. Meg az volt a szerencsenk, hogy rogton ment vissza vonat igy az eredeti tervhez kepest nem sokkal kesobb ertunk be a varosba. A Madison Square Gardenhez erkeztunk, ami New York sziveben van. Egy kis kitero utan, mi a Zsuzsaval levalltunk a tobbiekrol es ketten indultunk neki a varosnak. Volt terkepunk, mind a ketten eleg talpra esettek vagyunk ahhoz, hogy feltaljuk magunkat meg egy ilyen hatalmas varosban is. A celunk a Central Park volt, de eleg hamar rajottunk arra, hogy az aznap nem fer bele. Gyalog eleg messze lett volna es olyan sok idonk nem volt, hogy odaig elgyalagoljunk. Vegul is elindultunk a 5th Avenue-n es ott nezelodtunk, bementunk egy csomo souvenir boltba. Megneztuk a kinalatot es az arakat is.

Majd megalltunk az Empire State Building elott csinaltunk egy par kepet. Mar ut kozben is szabad padot kerestunk, ahol nyugodtan megehetjuk az ebedunket. En pont kiszurtam egy ures padot, az Empire State Building sarkaban gyorsan oda le is huppantunk. Ott megettuk a finom kis szendvicsunket es meg keszitettunk egy par kepet. Mar a taborban feligyeltem arra, amikor a terkepet nezegettem, hogy a kozelben van New York nyilvanos konyvtara .Nekem, aki ket eve mar konyvtarban dolgozok muszaj volt ott is egy par kepet kesziteni. Meg az elocsarnokba is bemehettunk, de sajnos a tobbi resze az unnep miatt zarva volt. Szinte minden utcasarkon megalltunk es keszitettunk kepet az vagy csak az utcakrol vagy ugy, hogy mi is rajta vagyunk. Ketten osszesen tobb, mint 200 kepet keszitettunk. Setalgattunk a Broadwayen is es ott megtalaltuk az M&M boltot is. Hatalmas (3 emelet) es mindent megtalalsz ott, amirol azt hiszed, hogy szukseged van ra, vagy amiert a gyerekek sirhatnak. A polotol kezdve, a torolkozon at a parnaig ja es persze csokit is vehetsz dogivel. Nekem a legjobban termeszetesenegy kis taska tetszett 72$-ert.:-( Amugy minden egy vagyonba kerul ott...nem hiszem, hogy barmit is veszek majd ott magamnak. Szembe pedig ott van Hersey`s bolt, ami egy igazi amerikai csoki ceg. En mar kostoltam is nehanyat es nagyon finomak. A kedvencem a fehercsokis, amiben meg kis csokis keksz darabok is vannak. (naluk hasonlo a smartiesos fehercsoki) Ne aggodj Szilvi ilyet nem viszek neked, habar lehet, hogy meg neked ez is izlene. Ekkor mar nagyon fagyit akartunk enni es azt hittuk, hogy az M&M boltban majd azt is lesz, de hat csalodnunk kellet. Vegul is egy mcflurryt ettunk a meciben, de az is nagyon fincsi volt. Aztan mar indultunk is vissza a talalka helyre, mert fel7-re volt megbeszelve. Persze mi tok pontosak voltunk. A tobbiekre kb. 30 percet kellett varnunk es ezek utan meg egyinek sem jutott eszebe bocsanatot kerni. Mondjuk itt a fiuk meg az ajtot sem nyitjak ki neked. De azert egy bocsi jol esett volna.

A tuzijatek nagyon szep volt. Jo helyunk volt, sokat lattunk belole. Mielott elkezdodott pikinikeztunk, kartyaztunk. Legalabb ez osszerazta egy kicsit a csapatot. A tomeg nem volt veszes, en sokkal tobb emberre szamitottam. Kb. 10-ig tartott a tuzijatek utana elindultunk vissza a vonat allomashoz. Vegul is agyba kb negyed 2-kor kerultunk. Faraszto nap volt, de minden percet elveztem. Mar alig varom a kovetkezo new yorki latogatasomat.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése