2010. május 19., szerda

Emese és Pisti is meglátogattak a kikötő szülinapján :)

Legjobbkor nem is érkezhettek volna, mert szerintem ez a legnagyobb esemény a városban. Az biztos, hogy a hamburgi a legnagyobb kikötői szülinap a világon. Hát sajnos az idő nem volt szép, de legalább az eső nem esett. Nekem nagyon tetszett az egész, elég sokat kint császkáltam a három nap alatt. Sok hajó fedélzetére fel lehetett menni és megnézni őket. Volt itt vitorlás, tengeralattjáró, hadi hajó, olyan, amin világítótorony is volt és még sok már fajta aminek a nevét nem ismerem... Ez a sok hajó csak erre az eseményre érkezett és szép sorban fel is vonultak az Elbán. Ez a nyitó- és záró eseménye a három napos rendezvénynek. De "keringőztek" is a hajók a folyón és persze a tűzijáték itt is kimaradhatatlan esemény. Rengeteg koncert is volt különböző helyszíneken. Amúgy az egésznek egy kicsit majális hangulata volt, sok laci konyhával és persze mindenhol lehetett sört venni. Bár én azért a hidegben azt nem szívesen ittam volna.
Nekem nagyon tetszett az egész még a rossz idő ellenére is és remélem lesz még lehetőségem egyszer visszajönni.

Jó volt, hogy Emese és Pisti pont ekkor voltak itt. De nem csak a kikötőben lógtunk ám, így velük is még jobban megismerhettem a várost. Hajókáztunk az Alsteren, felmentünk a Szent Miklós-templom harangtornyába és megkerestük a Chilehaus-t. Sokat ettünk, kávéztunk :) és sétáltunk... Töltöttem fel néhány képet és inkább beszéljenek azok... :)