Olyan sok minden tortenik itt egy het alatt, hogy mar alig emlekszem mit csinaltam a het elejen. Gyakrabban kene irni a blogot csak sajna idom sincs, meg neha mar erom se.
A heten sok jo dolog is tortent, de negativum is volt eleg. Szerencsere rossz dolgokrol csak a munkaval kapcsolatban tuduk beszamolni. Ott sem maga a munka rossz, hanem a kozvetlen "fonokunk"-kel vannak problemak. Naji (a fonok) nem egy egyszeru eset. Minden csak ugy jo, ahogy o mondja, nekunk mindent ugy kellene csinalnunk. De sokszor semmi logika nincs abban amit mond es persze a mi javaslatainkat nem veszi figyelembe. pl, Ha munkaidonk 4ig tart, akkor mi 4ig nem mehetunk be a hazunkba. De volt olyan, hogy 10 percig a garazsban alltunk es beszelgettunk a NAJIval, mert munkat nem tudott adni nekunk, de hamarabb nehogy elmenjunk. Nem egyszeru az eset, mar a Kierannek is szoltunk errol, de csak annyit mondott, hogy hagyjunk mindent a Najira es csinaljuk, ugy ahogy ahogy jonak latjuk. Persze konnyu ezt mondani, amikor nem neki kell mindennap vele dolgozni.
De inkabb a jo dolgokrol irnek tobbet. :-) Hetfon eletemben eloszor softbolloztam. Vicces volt, azert tobbszor sikerult elkapnom a labdat es amikor utnom kellett meg az is ment. Igaz a sracok nagyon aranyosak voltak, mert igyekeztek olyan labdat adni, amit el lehetett utni. Jo moka volt, legalabb egyutt voltunk a tobbiekkel meg mozogtunk is.
Penteken mind a ketten a Zsuzsaval kiakadtunk a Najira aminek kiborulas lett a vege. A vegen a Kierannek is elmondtuk a bajunkat. A Naji velem esoben festetette a softball palyanal a keritest a Zsuzsanak meg gyomlalni kellett a fak alatt. A nap vegen minden bajunkat elmondtunk a Kierannek es o aranyos es megerto volt. Megnyugtatott minket, majd este mindannyian felmentunk x-boxozni hozza, ami vegul pokerezesbe fulladt. Vicces volt, mert zsetonok nem voltak ezert szines kis pamacsokkal jatszottunk, amit a Chris az ovibol hozott el.
A legjobb tortenes a heten az volt, hogy szombaton munka utan elmentunk a Mallba, ami az USA-ban a masodik legnagyobb bevasarlokozpont. A tabortol kb. 20 percre van taxival. Szoval 4-en beultunk egy taxiba es elkocsikaztunk oda. Tenyleg hatalmas, 4 emeletes szeles folyoval, de szerintem ugy nezett ki mint egy parkolohaz. A Zsuzsaval nekunk kb. 3 emeletet sikerult bejarnunk. Tok jo volt annyi ismeretlen bolt, benne a sok szep ruha. Vegul is egy felsot vettem magamnak 8$-ert.
Nagyon jol ereztuk magunkat a Zsuzsaval arra a par orara sikerult minden bajunkat elfelejteni. Hazafele a taxiban olyan boldog voltam, hogy legalabb egy par orara sikerult kiszabadulnunk a tabor falai kozul. Meg a munka szot is sikerult elfelejtettem.
Azert masnap Zsuzsa orome nem volt felhotlen, mert kiderult rossz atalakitot vettunk. Itt masfajta a konketor, raadasul csak 110Wattal mokudnek az elektromos eszkozok, szoval itt az otthoni hajszarito csak lehel. Ezert akartunk egy olyan atalkitot venni, ami nem csak a foglalatot, hanem a feszultseget is atalakitja. De hat sajna nem sikerult. Pedig megkerdeztuk az eladot es o ezt adta a kezunkbe.... Szoval most vissza kell mennunk oda, hogy csereljek vissza nekunk. Remenyeink szerint penteken nem kell sokaig dolgoznunk, mert akkor gyerekek nem lesznek a taborban. Talan meg tobb idonk is lesz a nezelodesre. A gyerekek azert nem lesznek, mert pentek mar szunet nekik, mert szombaton jul. 4-e lesz, ami naluk unnep. Ezert a tabor penteken zarva lesz es ennek oromore mi ket napos pihenot kapunk. :-)
Szombaton vegre meglathatjuk New York Cityt. Az itt dolgozokkal egyutt az egesz napunkat ott fogjuk tolteni, este pedig megnezzuk a tuzijatekot. Mar csak az kell, hogy akkor ne essen az eso. Mar mindannyian nagyon varjuk ezt a napot.
Vasarnap volt az utolso nap mielott elkezdodott a tabor, ezert akkor is dolgoznunk kellett. Igaz csak 9-tol viszont mindennel csak fel 8-ra sikerult vegeznunk. Nagyon faraszto volt, mindent ujra le kellett ellenoriznunk, hogy tiszta-e, van-e WC papir, szappan es keztorlo. Felsoportunk, felmostunk az osszes kabinban. A nap vegere kipurcantunk. Ez vegul is egy kis izelito volt, hogy milyen lesz az elkovetkezo 8 hetunk, amikor is hetkoznaponket 7-tol 7-ig kell dolgoznunk....
(folyt. kov.)
2009. június 29., hétfő
2009. június 26., péntek
Koszonet
Most csak azert irok, hogy megkoszonjem a batorito e-maileket. Mind nagyon jol esett. Jo erzes, hogy mindig meglep valaki nehany kedves szoval. Nagyon sok erot tudok ezekbol a levelekbol meriteni a folytatashoz.
Es mindenkinek szep napsuteses nyarat kivanok sok pihenessel! Nalunk most epp szakad az eso. Sajna a napot ma se sokat lattam, pedig kint dolgoztam egesz nap.
sok puszi
Es mindenkinek szep napsuteses nyarat kivanok sok pihenessel! Nalunk most epp szakad az eso. Sajna a napot ma se sokat lattam, pedig kint dolgoztam egesz nap.
sok puszi
2009. június 21., vasárnap
2009. jun. 14-21. az elso het
Hat mar rogton a kovetkezo nap el is kezdtunk dolgozni. 7.45-kor volt reggeli, amikor talakoztunk masokkal is akik mar evek ota a taborban dolgoznak. Ekkor volt az elso felkeszito nap az amerikai counseloroknak, akik teljesen ujak. Az o feladatuk, hogy a gyerekeket kisergessek a taboron belul az egyik program helyszintol a masikhoz. Itt ittam eletem elso amerikai kavejat. Szerintem ugy nez ki, mint a kola, izra meg nagyon gyenge. Ezt a fajta kavet aztan tenyleg lehet egesz nap kortyolgatni.
Megismertuk Najit, o az aki minden nap kiosztja nekunk majd a munkat. Arra eddig meg nem sikerult rajonnunk, hogy vajon o mindig itt elt-e Amerikaban vagy ugy telepult be a csaladja. 50 ev koruli ferfi, aki szerintem a fel eletet itt elte le a taborban es karbantarto volt.
Szerintem az elso par nap volt a leghuzosabb a munka szempontjabol. Rengeteg undi WC-t es hutot takaritottunk ki, mindenhol felsoportunk es `felmostunk`. Naji azt a szot, hogy felmoso nem ismeri egy ablaktisztito szivacsot adott nekunk oda, hogy az kellene mindenhol felmosni. Nem is ertem, hogy ezt hogy gondolta. Azzal csak maszatolunk, nem takaritunk. Azt igertek nekunk, hogy minden felszerelest biztositanak szamunkra a takaritashoz, ahhoz kepest mi vettunk sajat magunknak gumikesztyut. Ennek akkor orultunk csak igazan, amikor meglattuk milyen peneszes hutoket kell kitakaritani. En azok utan se tennek bele kajat, hogy mi megsikaltuk. Pedig ezek kozul a hutok kozul az egyik a masik hazba kerult, ahol laknak es ok meg kajat is tesznek bele. Hat en biztos nem ennem meg.
Az amerikaiak annyira igenytelenek naluk a tisztasag nem azt jelenti, mint nalunk. Amiota itt vagyok meg nem mertem belefekudni abba az agynemube, amit adtak nekunk. Mar egy hete a Levente halozsakjaban alszom. Szerintem ok azt mult evben kimostak, amiutan elmentek innen az emberek es azota csak porosodott valahol. Aztan egy ev utan elovettek nekunk, hogy tessek itt az agynemutok.
A kaja ugyanez ok tesztat esznek hussal es forditva. Naluk egy adag ket szelet hus zoldsegetmeg nem esznek hozza. Egy ilyen adag boven eleg ket embernek, mondom ezt ugy, hogy ket fiuval vagyok meg egyutt es abbol az egyik tenyleg igy gondolja. A Levente 3 ember helyett eszik es ez tenyleg igaz. A 45 perces ebedidoben o vegig eszik. Egy baj van, hogy o vegetarianus igy a hus nem nagyon fogy.
Egy par szot a kis csapatunkrol. Harom mernokkel vagyok egyutt, ami szerintem egy kicsit vicces. (villamos-, kozlekedes- es vegyesz mernok)De tok jol kijovunk egymassal, eddig meg nem sikerult osszevesznunk semmin. Jol beosztjuk a kajat, a szamitogepet...mindent. Annak pedig kulon orulok, hogy a Susyval nagyon jol megertjuk egymast tenyleg mindent meg tudunk beszelni az elso perctol. Ez azert is nagyon fontos nekem, mert szinte mindig egyutt vagyunk a munka soran is.
Amiert csalodott vagyok, hogy egy kicsit, hogy az angolt nem tudom sokat hasznalni. Pedig pont azert jottem ide. Napkozben tenyleg csak ketten vagyunk a Susyval, egyedul csak a Najival kommunikalunk reggelente, hogy mi a napi feladat.
Igaz meg olyan ures az egesz tabor. Most meg csak az irodaban dolgoznak es mi a tabor korul. Szoval remelem ez meg alakulni fog.
Ja es, hogyan is nez ki a tabor. Nem olyan nagy, mint amilyennek elkepzeltem, de azert van 6 medence, 8 fahaz es 7 foglalkoztato haz, 3 tenisz palya es meg baseball palya is. Szoval lehet, hol takaritani. Itt tenyleg minden a gyerekekrol szol: van ahol keramiazhatnak, szamitogepezhetnek, a zenevel vagy az allatokkal ismerkedhetnek meg. Itt aztan egy gyerek se fog unatkozni az tuti. Mi sem unatkoztunk Susyval takaritas kozben, mert kozben mindent jo alaposan meglestunk a tabor korul.
Az egyik legjobb napunk az volt, amikor szakadt az eso es ezert egesz nap az ovodaban kellett takaritanunk. Minden jatekot, butorokat leporoltunk, felsepertunk, porszivoztunk. Kozben meg mi is jatszottunk a jatekokkal. Felepitettuk a vonatpalyat a gyerekeknek, megneztuk a mesekonyveket, kozulok a hofeherket el is olvastuk.
Azert a legrosszabb munkarol is beszamolok, ami nem mas mint a medence takaritasa. Tobb oran keresztul allsz a medence mellett es halaszod ki a faleveleket, botokat egy halo segitsegvel. Vagy valaszthatom azt is, hogy egy kefe segitsegevel a medence aljarol kotrom a szemetet az egyik oldalrol a masikra. A munka vegere csak az en vallam fajdul meg, de ugy erzem, hogy semmi hasznosat nem csinaltam. A takaritasnal legalabb mindig latom az eredmenyt. A medence tisztitasat (6 van) mindig akkor kapjuk meg, ha mar semmi nincs amit takaritani kell a tabor teruleten. Az a baj, hogy tul gyorsan dolgozunk a Zsuzsaval.:-)
Meg a szombatrol: este bulizni voltunk a nemzetkozi diakokkal es nehany itt dolgozo amerikaival. Tok jo helyen voltunk, a zene is jo volt. Tancoltunk, beszelgettunk es egy csomo kepet keszitettunk. Habar nem en, mert en el se vittem a gepemet.
Az amerikaiak tenyleg furak (ezt meg szerintem le fogom irni egy parszor). Azt elvarjak, hogy a szivoszalon legyen egy kis vedopapir, amikor a pultos atadja neked a rendelt italodat, de az bezzeg nem szamit, hogy milyen tiszta a WC vagy a csap.
Vasarnap volt az elso szunnap. Igazabol semmit nem csinaltunk, de az nagyon jol esett, mert en elegge elfaradtam a heten. Raadasul kiderult, hogy a kovetkezo vasarnap nem lesz piheno nap, amiert az az utolso nap mielott megerkeznek a gyerekek. Hetfotol folyamatosan 13 napon at kell dogoznunk. Most meg a munkaido 8-tol 4-ig tart, de ha beindul a tabor reggel 7-tol este 7-ig fogunk majd dolgozni.
Megismertuk Najit, o az aki minden nap kiosztja nekunk majd a munkat. Arra eddig meg nem sikerult rajonnunk, hogy vajon o mindig itt elt-e Amerikaban vagy ugy telepult be a csaladja. 50 ev koruli ferfi, aki szerintem a fel eletet itt elte le a taborban es karbantarto volt.
Szerintem az elso par nap volt a leghuzosabb a munka szempontjabol. Rengeteg undi WC-t es hutot takaritottunk ki, mindenhol felsoportunk es `felmostunk`. Naji azt a szot, hogy felmoso nem ismeri egy ablaktisztito szivacsot adott nekunk oda, hogy az kellene mindenhol felmosni. Nem is ertem, hogy ezt hogy gondolta. Azzal csak maszatolunk, nem takaritunk. Azt igertek nekunk, hogy minden felszerelest biztositanak szamunkra a takaritashoz, ahhoz kepest mi vettunk sajat magunknak gumikesztyut. Ennek akkor orultunk csak igazan, amikor meglattuk milyen peneszes hutoket kell kitakaritani. En azok utan se tennek bele kajat, hogy mi megsikaltuk. Pedig ezek kozul a hutok kozul az egyik a masik hazba kerult, ahol laknak es ok meg kajat is tesznek bele. Hat en biztos nem ennem meg.
Az amerikaiak annyira igenytelenek naluk a tisztasag nem azt jelenti, mint nalunk. Amiota itt vagyok meg nem mertem belefekudni abba az agynemube, amit adtak nekunk. Mar egy hete a Levente halozsakjaban alszom. Szerintem ok azt mult evben kimostak, amiutan elmentek innen az emberek es azota csak porosodott valahol. Aztan egy ev utan elovettek nekunk, hogy tessek itt az agynemutok.
A kaja ugyanez ok tesztat esznek hussal es forditva. Naluk egy adag ket szelet hus zoldsegetmeg nem esznek hozza. Egy ilyen adag boven eleg ket embernek, mondom ezt ugy, hogy ket fiuval vagyok meg egyutt es abbol az egyik tenyleg igy gondolja. A Levente 3 ember helyett eszik es ez tenyleg igaz. A 45 perces ebedidoben o vegig eszik. Egy baj van, hogy o vegetarianus igy a hus nem nagyon fogy.
Egy par szot a kis csapatunkrol. Harom mernokkel vagyok egyutt, ami szerintem egy kicsit vicces. (villamos-, kozlekedes- es vegyesz mernok)De tok jol kijovunk egymassal, eddig meg nem sikerult osszevesznunk semmin. Jol beosztjuk a kajat, a szamitogepet...mindent. Annak pedig kulon orulok, hogy a Susyval nagyon jol megertjuk egymast tenyleg mindent meg tudunk beszelni az elso perctol. Ez azert is nagyon fontos nekem, mert szinte mindig egyutt vagyunk a munka soran is.
Amiert csalodott vagyok, hogy egy kicsit, hogy az angolt nem tudom sokat hasznalni. Pedig pont azert jottem ide. Napkozben tenyleg csak ketten vagyunk a Susyval, egyedul csak a Najival kommunikalunk reggelente, hogy mi a napi feladat.
Igaz meg olyan ures az egesz tabor. Most meg csak az irodaban dolgoznak es mi a tabor korul. Szoval remelem ez meg alakulni fog.
Ja es, hogyan is nez ki a tabor. Nem olyan nagy, mint amilyennek elkepzeltem, de azert van 6 medence, 8 fahaz es 7 foglalkoztato haz, 3 tenisz palya es meg baseball palya is. Szoval lehet, hol takaritani. Itt tenyleg minden a gyerekekrol szol: van ahol keramiazhatnak, szamitogepezhetnek, a zenevel vagy az allatokkal ismerkedhetnek meg. Itt aztan egy gyerek se fog unatkozni az tuti. Mi sem unatkoztunk Susyval takaritas kozben, mert kozben mindent jo alaposan meglestunk a tabor korul.
Az egyik legjobb napunk az volt, amikor szakadt az eso es ezert egesz nap az ovodaban kellett takaritanunk. Minden jatekot, butorokat leporoltunk, felsepertunk, porszivoztunk. Kozben meg mi is jatszottunk a jatekokkal. Felepitettuk a vonatpalyat a gyerekeknek, megneztuk a mesekonyveket, kozulok a hofeherket el is olvastuk.
Azert a legrosszabb munkarol is beszamolok, ami nem mas mint a medence takaritasa. Tobb oran keresztul allsz a medence mellett es halaszod ki a faleveleket, botokat egy halo segitsegvel. Vagy valaszthatom azt is, hogy egy kefe segitsegevel a medence aljarol kotrom a szemetet az egyik oldalrol a masikra. A munka vegere csak az en vallam fajdul meg, de ugy erzem, hogy semmi hasznosat nem csinaltam. A takaritasnal legalabb mindig latom az eredmenyt. A medence tisztitasat (6 van) mindig akkor kapjuk meg, ha mar semmi nincs amit takaritani kell a tabor teruleten. Az a baj, hogy tul gyorsan dolgozunk a Zsuzsaval.:-)
Meg a szombatrol: este bulizni voltunk a nemzetkozi diakokkal es nehany itt dolgozo amerikaival. Tok jo helyen voltunk, a zene is jo volt. Tancoltunk, beszelgettunk es egy csomo kepet keszitettunk. Habar nem en, mert en el se vittem a gepemet.
Az amerikaiak tenyleg furak (ezt meg szerintem le fogom irni egy parszor). Azt elvarjak, hogy a szivoszalon legyen egy kis vedopapir, amikor a pultos atadja neked a rendelt italodat, de az bezzeg nem szamit, hogy milyen tiszta a WC vagy a csap.
Vasarnap volt az elso szunnap. Igazabol semmit nem csinaltunk, de az nagyon jol esett, mert en elegge elfaradtam a heten. Raadasul kiderult, hogy a kovetkezo vasarnap nem lesz piheno nap, amiert az az utolso nap mielott megerkeznek a gyerekek. Hetfotol folyamatosan 13 napon at kell dogoznunk. Most meg a munkaido 8-tol 4-ig tart, de ha beindul a tabor reggel 7-tol este 7-ig fogunk majd dolgozni.
2009. junius 13. indulas napja
Nem gondoltam, hogy valaha is irni fogok blogot, de most megis megbrobalkozom vele. Ugy alakult itt a taborban, hogy eleg sok idonk van netezni is es meg gepet is kaptunk hozza....
So let` s start it!
Mar hajnalban kelni kellet, mert 7.10-kor indult a gepunk es mar 3 oraval indulas elott kint kellett lenni a repteren. Egesz elozo nap es a repter fele is azon izgultam, hogy remelem mindent bepakoltam. Egy fontos dolgot nagyon sajnalok ami otthon maradt es az a halozsakom, de errol meg kesobb...
A bucsuzkodas nehez volt, mar elore tudtam, hogy sirasba torkollik. Nehez volt ugy elindulni, hogy tesonak otthon kellet maradnia, plane, hogy o aztan tenyleg igazan akarta ezt az utat.
Mar az ut elott tudtam, hogy 4-en leszunk magyarok a taborban. A repteren meg is ismerkedtunk egymassal. Az arany tokeletes 2 lany es 2 fiu, igy egyutt indultunk el a taborunkhoz. A nevek Zsuszi, Levente es Tamas. Nagyon orultem, hogy nem egyedul kell megtennem ezt a hosszu repulo utat. Plane azert, mert a fiuk nagyon felkeszultek voltak a repulessel kapcsolatban. Mar mindent megneztek elore a neten. Egyedul tuti eltevedtem volna a hatalmas Parizsi repteren. Ott egy terminal nagyobb, mint nalunk Ferihegy 2.
3 ora varakozas utan szallt fel Parizsbol a gepunk, amikor mar vegre az uti cel New York volt. A repulo ut nem volt veszes, az ulessel nem volt gondom, igazabol csak nem tudtam lekotni magam. Olyan voltam, mint egy rossz gyerek, aki nem bir magaval, egyedul a ket Jobaratok epizodot tudtam vegig nezni.
Egy nagyon aranyos idos, amerikai hazaspar ult mellettem. A feleseggel beszelgettem is nehany szot, biztatott, hogy biztos jo nyaram lesz. Az o lanya, mint taborozo volt ilyen taborban es azt meselte, hogy soha nem akart onnan haza menni.
Szoval nagy remenyekkel es nagyon faradtan megerkeztunk. Leszellaskor az eso szakadt, ami egy kicsit kiabrandito, viszont szerencsere nem vesztek el a csomagjaink. A repteren egy kedves bacsi (George) vart rank, aki elvitt minket a taborba. 8 ora folyamatos repules utan, meg 1 ora kocsikazas kovetkezett. De tenyleg kedves volt, mert a hosszabb uton vitt el minket a taborba es igy tavolrol megnezhettuk New York City-t, legalabb is a felhokarcolokat.
A taborban mindenki kedvesen fogadott minket. Talakoztunk Carollal a tabor igazgatoval es testverevel Robertaval. Vegre megismertem Kierant is, akivel meg otthonrol leveleztunk. Nem tudom miert, de en azt hittem, hogy o lany, szoval egy kicsit meglepodtem, hogy o fiu. Nem tudom miert gondoltam, hogy biztos lany lesz. Mentsegemre legyen mondva, hogy nev alapjan nem tudhattam. Amugy o del-afrikai, de nem latszik rajta. Nagyon kedves es mindig mosolyog. O hozza fordulhatunk, ha barmi keresunk vagy kerdesunk van. O is itt alszik a taborban es meg rajta kivul 3-an osszesen. Chris es Philippa Angliabol erkeztek, Andy pedig Ausztriabol. Ok counselorok itt a taborban, majd sportot oktatnak a kicsiknek.
10 percben gyorsan megmutattak nekunk a tabort es utan meg volt egy rovid bemutatkozas. Kieran elmondta a szabalyokat aztan el is engedett minket, mert latta, hogy nagyon faradtak vagyunk. Meg gyorsan kipakoltunk es kb. itteni ido szerint 9-kor lefekudtunk aludni.
So let` s start it!
Mar hajnalban kelni kellet, mert 7.10-kor indult a gepunk es mar 3 oraval indulas elott kint kellett lenni a repteren. Egesz elozo nap es a repter fele is azon izgultam, hogy remelem mindent bepakoltam. Egy fontos dolgot nagyon sajnalok ami otthon maradt es az a halozsakom, de errol meg kesobb...
A bucsuzkodas nehez volt, mar elore tudtam, hogy sirasba torkollik. Nehez volt ugy elindulni, hogy tesonak otthon kellet maradnia, plane, hogy o aztan tenyleg igazan akarta ezt az utat.
Mar az ut elott tudtam, hogy 4-en leszunk magyarok a taborban. A repteren meg is ismerkedtunk egymassal. Az arany tokeletes 2 lany es 2 fiu, igy egyutt indultunk el a taborunkhoz. A nevek Zsuszi, Levente es Tamas. Nagyon orultem, hogy nem egyedul kell megtennem ezt a hosszu repulo utat. Plane azert, mert a fiuk nagyon felkeszultek voltak a repulessel kapcsolatban. Mar mindent megneztek elore a neten. Egyedul tuti eltevedtem volna a hatalmas Parizsi repteren. Ott egy terminal nagyobb, mint nalunk Ferihegy 2.
3 ora varakozas utan szallt fel Parizsbol a gepunk, amikor mar vegre az uti cel New York volt. A repulo ut nem volt veszes, az ulessel nem volt gondom, igazabol csak nem tudtam lekotni magam. Olyan voltam, mint egy rossz gyerek, aki nem bir magaval, egyedul a ket Jobaratok epizodot tudtam vegig nezni.
Egy nagyon aranyos idos, amerikai hazaspar ult mellettem. A feleseggel beszelgettem is nehany szot, biztatott, hogy biztos jo nyaram lesz. Az o lanya, mint taborozo volt ilyen taborban es azt meselte, hogy soha nem akart onnan haza menni.
Szoval nagy remenyekkel es nagyon faradtan megerkeztunk. Leszellaskor az eso szakadt, ami egy kicsit kiabrandito, viszont szerencsere nem vesztek el a csomagjaink. A repteren egy kedves bacsi (George) vart rank, aki elvitt minket a taborba. 8 ora folyamatos repules utan, meg 1 ora kocsikazas kovetkezett. De tenyleg kedves volt, mert a hosszabb uton vitt el minket a taborba es igy tavolrol megnezhettuk New York City-t, legalabb is a felhokarcolokat.
A taborban mindenki kedvesen fogadott minket. Talakoztunk Carollal a tabor igazgatoval es testverevel Robertaval. Vegre megismertem Kierant is, akivel meg otthonrol leveleztunk. Nem tudom miert, de en azt hittem, hogy o lany, szoval egy kicsit meglepodtem, hogy o fiu. Nem tudom miert gondoltam, hogy biztos lany lesz. Mentsegemre legyen mondva, hogy nev alapjan nem tudhattam. Amugy o del-afrikai, de nem latszik rajta. Nagyon kedves es mindig mosolyog. O hozza fordulhatunk, ha barmi keresunk vagy kerdesunk van. O is itt alszik a taborban es meg rajta kivul 3-an osszesen. Chris es Philippa Angliabol erkeztek, Andy pedig Ausztriabol. Ok counselorok itt a taborban, majd sportot oktatnak a kicsiknek.
10 percben gyorsan megmutattak nekunk a tabort es utan meg volt egy rovid bemutatkozas. Kieran elmondta a szabalyokat aztan el is engedett minket, mert latta, hogy nagyon faradtak vagyunk. Meg gyorsan kipakoltunk es kb. itteni ido szerint 9-kor lefekudtunk aludni.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)