2009. július 19., vasárnap

A masik jo dolog a hetkoznapokban, amikor elore megyunk a biztonsagi orokhoz beszelgetni. Ket ora ebed szunetunk van es mindig miutan befejezzuk a kajalast a maradek idot naluk utjuk el. Tok jo, mert ilyenkor legalabb angolul beszelunk. Nagyo kedvesek mind a harman. Curtis egy neger srac, o a legfiatalabb es o az aki mindig itt van. A Rob es Dan pedig felallasban dolgoznak itt. Robbal es a Curtissal szeretunk igazan beszelgetni, mert mind a ketten nagyon megertoek. Nincs halyog a szemuk elott, hogy milyen is itt valojaban az elet, hogy mi folyik a taborban. Sajnos az o munkajukat ugyanugy nem becsulik meg itt, mint a mienket. Nekik elmondhatjuk, ha valami rossz tortent velunk a taborban es biztosak lehetunk abban, hogy nem is mondjak el masoknak. A masik ok, amiert jo veluk beszelgetni, mert turelmesek velunk es megvarjak, amig mi elmotyogjuk a mondandonkat. Ha meg nem ertunk valamit, akkor pedig elmagyarazzak. Ez nem mondhato el a tobbiekrol itt a taborban, akikkel meg kapcsolatban vagyunk.

Tegnap grill party volt a Kierannel es tok jo volt, hogy legalabb egyutt voltunk, de hat egyikunk se beszelt tul sokat, mert ahhoz mar nem eleg turelmesek, hogy minket vegig hallgassanak. Azert jo volt az este, mert legalabb hallgattam ahogyan angolul beszeltek, meg hat nem egyedul kuksoltam a szobaban.
Most penteken volt a Kieran 25. szulinapja, amit Nyackban unnepeltunk meg. Mi vegul Curtissel mentunk el es azon a szorakozohelyen se voltunk sokat, ahol a tobbiek voltak. Setaltunk az utcaban es tok vicces volt, mert a Curtis mindig talkozott valaki ismerossel es veluk beszelgettunk. Nekik legalabb erdekesek voltunk, mert hat nem mindennap talkozhatnak magyarokkal.

Hogy itt elek tobb, mint 2 honapot igazan megtapasztalhatom, hogy hogyan is elnek itt az emberek. Az itt taborozok es szuleik mind jo moduak. Mint megtudtuk 8 hetert egy gyerek utan 6000$-at (1,2 millio Ft mi mar kiszamoltuk:-)) fizet a szulo, ami aztan nem keves penz. Termeszetesen az itt dolgozok is (gondolok itt az irodaban ulokre) nagyon jol elnek. Sok itt dolgozo munkatars elotte maga is taborozo volt. Es itt vannak a biztonsagi orok, akik napi 12 orat is dolgoznak tobb munkahelyuk van azert, hogy mindenuk meglegyen. Az o fenekuk alatt nem Lexus, vagy BMW auto van, mint sok gyerek anyukajanak vagy epp a tabor vezetonek.
Ezert oroluk nagyon, hogy eljottem ide, mert olyan dolgokat tapasztalhatok meg, amikrol lehet, hogy mar hallottam vagy a TV-ben lattam, de eddig nem igazan hittem el. Itt is sok embernek azert nem konnyu am az elet, mint otthon nalunk. Itt sem minden rozsaszin. De itt legalabb sokan tenyleg jol tudjak magukat erezni, tudnak nevetni az emberek, ami nalunk nem mindig megy. Es most nem azokra gondolok, akiknek penzuk is van. A Curtis is mindig olyan joizueket szokott nevetni, aztan neki tenyleg nincs egyszeru elete. Otthon mindenki mindig olyan komoly (tudom sokszor en is).

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése