Hát túl vagyok az első heten a suliban. Már nagyon vártam, hogy kezdődjön a tanítás, hogy egy kis rutint kapjon az életem. Otthon annyira hozzá voltam szokva, hogy mindig van mit csinálnom suli vagy munka. Soha nem unatkoztam, mert mindig volt épp valami. Itt pedig lassan már kezdett unalmas lenni. De most minden újra szuper. Pörög az élet.
Az érzéseim a sulival, órákkal kapcsolatban vegyesek. Voltak nagyon jó óráim, jó tanárokkal és voltak rosszak is. A koncepcióm az volt, hogy a héten minél több órát meglátogassak, hogy lássam mi tetszik és mi nem és, hogy lássam a követelményrendszert is, hogy utána majd könnyebb legyen dönteni, melyik tárgyakat is hallgassam. Ezzel most csak káoszt okoztam magamnak, mert most a négy tárgy helyett, amit majd teljesítenem kell csak 3 tárgyam van. És fogalmam sincs mi legyen a negyedik. Végül is két választási lehetőségem van vagy Marketing Research-re vagy Food Marketing-re fogok bejárni. De annyira egyikhez sincs kedvem, mert még mindig nem szeretem a marketinget. Nem tudom, hogy miért kísért még itt is.
Remélem most a héten minden tisztázódni fog.
Inkább nézzük, hogy milyen tárgyak közül választhatok. Hétfőn az első órám az Eating Behaviour volt. Ezt az órát nagyon vártam, mert engem ez a téma alapból nagyon érdekel. A tanárral találkoztunk már az orientációs napon és már akkor nagyon szimpatikus volt. Az óra nagyon tetszett, itt csak hallgatnunk kell, szerencsére semmi interaktivitásra nincs szükség. Nagyon sokat felvették ezt a tárgyat, sok német diák is. Ezért nincs is lehetőség nagyon erre. A másik órám a Marketing Research lett volna, de az elmaradt, mert a tanár beteg lett.
Kedden volt a German Food and Culture. Ezt a tárgyat vártam a legjobban, mert ódákat zengtek róla, hogy milyen szuper. Itt amúgy főzni fogunk :) meg prezentálnunk kell majd csoportban. Hát a tanár és az angolja... nem volt könnyű átvészelni az órát. Eltelt három óra úgy, hogy alig egyeztünk meg abban mit is kell majd csinálnunk a szemeszter folyamán. Komolyan elgondolkodtam rajta, hogy leadom a tárgyat. De abban bízom, hogy amikor már a konyhában leszünk minden könnyebb lesz. Hogy a konyha a tanár terepe és ott majd összeszedettebb lesz. Amúgy szegény elsőre még elég ijesztőnek is tűnik.
Szerdán nem volt órám és nem is lesz.:-)
Csütörtökön kíváncsiságból bementem két órára. Az órarndem szerint ekkor se lenne órám, de én kíváncsi voltam két tantárgyra. Az egyik a Public Nutrition Health. Az Eating Behaviour-os tanár tartja ezt a tárgyat is. Ez is érdekes óra volt. Csak már itt jobban kell tudni a szakszavakat angolul mint pl, a betegségek neveit. Itt a létszám is sokkal kisebb volt és az óra inkább már interaktívabb. Szóval ez egy kicsit nehezebb lesz szerintem. Utána pedig Projekt Management-en voltam. Kíváncsi voltam, hogy mit is jelent ez tulajdonképpen, mert otthon még nem tanultam ilyet. Hát az első órán hidat kellett építenünk. Szóval, hogy miről is fog szólni a tantárgy azt nem nagyon tudtam meg. És még a hidunk sem sikerült valami jól. Szegénynek minden baja volt: nem volt elég hosszú, stabil és még nagyon csúnya is lett. De a többi csoportban voltak nagyon jó ötletek. Ezután az óra után úgy döntöttem, hogy ezt a tárgyat nem igazán akarom.
A péntek reggeli óránk majd csak április végén fog kezdődni, ez a Working in Multicultural Groups. Mivel nem volt óránk elmentünk a lányokkal az önkormányzatba ügyet intézni, hogy dolgozhassunk. Az Adrinak és nekem kétszer kellett visszamennünk, ezért nem értünk be a második óránkra. Ez a Food Marketing. A Zsófi ott volt és neki nagyon nem tetszett a felénél végül ott is hagyta, mi meg nem mentünk be a második felére ezek után. Szóval most nem tudom, hogy milyen is ez a tantárgy.
A tanórákat itt duplázzák. Egy tantárgy összesen három órás. Egy blokk másfél óra és utána van fél óra szünet és utána megint egy másfél órás blokk következik. Nagyon durva. Nem értem miért ilyen hosszúak itt a tanórák, mert amúgy mi is tizenhárom hetet járunk suliba. Itt a tanítás viszont 8.30-kor kezdődik, ami szerintem nagyon barátságos. De nem nekünk, mert nekünk általában később kezdődnek az óráink.
A legjobb hír a héten, hogy van munkánk. Az Adrinak köszönhetjük. Innen is nagyon köszönöm neki. Egy csomó hotelt felkeresett személyesen itt a környéken, hogy megkérdezze, hogy keresnek-e takarítót. Egyik hotelben találkozott egy nővel, akinek takarító cége van és most áprilistól kezdenek egy Ibis Hotelban és oda keres munkaerőt. Végül az Adri megkérdezte, hogy mi is mehetünk-e és igen. Szombaton aláírtuk a szerződést.:)
Nagyon aranyos volt a nő. Teljesen úgy éreztem, hogy mint egy tyúkanyó gondoskodott rólunk. Ezt a munkát pedig azért kaptuk meg (szerintem), mert a volt férje a nőnek magyar volt. Szóval már megint milyen kicsi a világ.
És még egy dolog....Mindenkinek nagyon köszönöm a leveleket, sms-t, hogy felköszöntöttetek és gondoltatok rám. Nagyon jól esett, ilyen szuper szülinapom még sose volt. A lányok sütöttek nekem sütit, meggyes mákosat. Isteni volt, be is nyomtuk majdnem az egészet. És kaptam még Oreo-s kekszet is (Zsuzsa emlékszel???), ami még Amerikából nagy kedvencem.:)
KÖSZÖNÖM SZÉPEN MÉGEGYSZER!!!!
MINDENKINEK NAGYON SZÉP HETET KÍVÁNOK!