Hat junius 29-en kinyitott a tabor. Nagyon nagy kivancsisaggal vartam es persze az egesz nem olyan, mint elkepzeltem. Azt hittem, hogy sokkal nagyobb lesz a zsivaj, hogy a gyerekek majd ossze-vissza rohangalnak....Ahhoz kepest eleg nagy a fegyelem. Legalabb is abban hogyan vonuljanak a tabor teruleten, de azt mar nem tanitottak meg nekik, hogyan kell normalisan enni. Az ebedloben mindig hatalmas mocskot hagynak maguk utan. A kaja egy resze vagy a foldon landol, vagy a szemetesben. Mindent kepesek leejteni meg a zselet sem tudjak normalisan enni. Mondjuk azok utan nem kelllene csodalkoznom rajta, hogy meg a felkockazott dinnyet is leejtik. Persze nekunk kell utana feltakaritani, mert ok semmiert nem kepesek lehajolni.
Az etkezesi szokasaik is eleg furak pl, ez a zsele szerintem gusztustalan, semmi ize nincs. A tesztat meg vagy uresen eszik vagy piritott zsemlevel. Vagy tul fuszerezik az etelt vagy teljesen izetlen az egesz. Egyedul, ami tenyleg nagyon finom itt a cookie.
A tabornak van sajat konyhaja. Egy kulsos ceg alkalmazottai dolgoznak mar a 3. eve a taborban. A szakacsnot Lindanak hivjak, aki egy nagyon aranyos es kozvetlen no. A lanyat is befogta dolgozni, ot pedig Dinanak hivjak.:-)
Most mar toluk kapjuk a reggelit es az ebedet is. Tenyleg aranyosak a kajaban nem sporolosak mindent odaadnanak nekunk. Legalabb ok nem sajnaljak toluk a kajat. Igaz ha mi nem esszuk meg, akkor szemet lesz belole. Sajnos nekunk mindig mar csak a maradek jut, mert a mi ebedidonk kesobb kezdodik. A kaja mindig gyorsfagyasztott vagy teszta es hiaba tartjak melegen nekunk akkor mar nem friss.
A gyerekek korcsoportok es nemek szerint vannak beosztva. A legkisebbek az ovisok, ok 3-4 evesek. A 15 evesek a legidosebbek, oket pedig a senioroknak. Tokeletes napirendjuk van, minden percben van mit csinalniuk es mikozben az egyik foglalkoztato helytol mennek a masikhoz meg akkor sem hagyjak oket unatkozni. Akkor mondokat kell kiabalniuk, vagy csak kulonbozo dalokat enekelnek. Egy nap a gyerekeknek 8 periodusbol all. Egy ilyen periodus 45 perces, amikor vagy sportolnak vagy valamilyen keszsegfejleszto foglalkozason vesznek reszt. A programok 9-kor kezdodnek es hivatalosan 4-kor vegeznek. Persze vannak olyan kicsik, akik mar hamarabb itt vannak vagy kesobb mennek el. Addig veluk kulon foglalkoznak a masik fahaz lakoi.
Mi is kaptunk am napirendet, mert szerintem itt csak abban tudnak gondolkodni. Ebben leirtak, hogy minden feloraban mit kell csinalnuk es epp hol kell lennunk. Most mar reggel 7-tol este 7-ig dolgozunk, ami nagyon faraszto. Foleg azert, mert egesz nap talpon vagyunk es jarkalunk. Fizikailag mindig nagyon elfaradunk es mar 9-kor agyban vagyunk. Nagyon durva, hogy mennyi alvasra van szuksegunk. Otthon en siman beerem a 7 oraval, de itt az tuti keves lenne. Reggel meg igy is nehezemre esik felkelni. Azzal biztatnak minket, hogy hamar felvesszuk a ritmust es utana mar sokkal tobb energiank lesz. Jo lenne ha mar ott tartanank....
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése