2009. június 29., hétfő

A 2. het, amikor meg nincsenek gyerekek

Olyan sok minden tortenik itt egy het alatt, hogy mar alig emlekszem mit csinaltam a het elejen. Gyakrabban kene irni a blogot csak sajna idom sincs, meg neha mar erom se.



A heten sok jo dolog is tortent, de negativum is volt eleg. Szerencsere rossz dolgokrol csak a munkaval kapcsolatban tuduk beszamolni. Ott sem maga a munka rossz, hanem a kozvetlen "fonokunk"-kel vannak problemak. Naji (a fonok) nem egy egyszeru eset. Minden csak ugy jo, ahogy o mondja, nekunk mindent ugy kellene csinalnunk. De sokszor semmi logika nincs abban amit mond es persze a mi javaslatainkat nem veszi figyelembe. pl, Ha munkaidonk 4ig tart, akkor mi 4ig nem mehetunk be a hazunkba. De volt olyan, hogy 10 percig a garazsban alltunk es beszelgettunk a NAJIval, mert munkat nem tudott adni nekunk, de hamarabb nehogy elmenjunk. Nem egyszeru az eset, mar a Kierannek is szoltunk errol, de csak annyit mondott, hogy hagyjunk mindent a Najira es csinaljuk, ugy ahogy ahogy jonak latjuk. Persze konnyu ezt mondani, amikor nem neki kell mindennap vele dolgozni.



De inkabb a jo dolgokrol irnek tobbet. :-) Hetfon eletemben eloszor softbolloztam. Vicces volt, azert tobbszor sikerult elkapnom a labdat es amikor utnom kellett meg az is ment. Igaz a sracok nagyon aranyosak voltak, mert igyekeztek olyan labdat adni, amit el lehetett utni. Jo moka volt, legalabb egyutt voltunk a tobbiekkel meg mozogtunk is.

Penteken mind a ketten a Zsuzsaval kiakadtunk a Najira aminek kiborulas lett a vege. A vegen a Kierannek is elmondtuk a bajunkat. A Naji velem esoben festetette a softball palyanal a keritest a Zsuzsanak meg gyomlalni kellett a fak alatt. A nap vegen minden bajunkat elmondtunk a Kierannek es o aranyos es megerto volt. Megnyugtatott minket, majd este mindannyian felmentunk x-boxozni hozza, ami vegul pokerezesbe fulladt. Vicces volt, mert zsetonok nem voltak ezert szines kis pamacsokkal jatszottunk, amit a Chris az ovibol hozott el.

A legjobb tortenes a heten az volt, hogy szombaton munka utan elmentunk a Mallba, ami az USA-ban a masodik legnagyobb bevasarlokozpont. A tabortol kb. 20 percre van taxival. Szoval 4-en beultunk egy taxiba es elkocsikaztunk oda. Tenyleg hatalmas, 4 emeletes szeles folyoval, de szerintem ugy nezett ki mint egy parkolohaz. A Zsuzsaval nekunk kb. 3 emeletet sikerult bejarnunk. Tok jo volt annyi ismeretlen bolt, benne a sok szep ruha. Vegul is egy felsot vettem magamnak 8$-ert.
Nagyon jol ereztuk magunkat a Zsuzsaval arra a par orara sikerult minden bajunkat elfelejteni. Hazafele a taxiban olyan boldog voltam, hogy legalabb egy par orara sikerult kiszabadulnunk a tabor falai kozul. Meg a munka szot is sikerult elfelejtettem.

Azert masnap Zsuzsa orome nem volt felhotlen, mert kiderult rossz atalakitot vettunk. Itt masfajta a konketor, raadasul csak 110Wattal mokudnek az elektromos eszkozok, szoval itt az otthoni hajszarito csak lehel. Ezert akartunk egy olyan atalkitot venni, ami nem csak a foglalatot, hanem a feszultseget is atalakitja. De hat sajna nem sikerult. Pedig megkerdeztuk az eladot es o ezt adta a kezunkbe.... Szoval most vissza kell mennunk oda, hogy csereljek vissza nekunk. Remenyeink szerint penteken nem kell sokaig dolgoznunk, mert akkor gyerekek nem lesznek a taborban. Talan meg tobb idonk is lesz a nezelodesre. A gyerekek azert nem lesznek, mert pentek mar szunet nekik, mert szombaton jul. 4-e lesz, ami naluk unnep. Ezert a tabor penteken zarva lesz es ennek oromore mi ket napos pihenot kapunk. :-)
Szombaton vegre meglathatjuk New York Cityt. Az itt dolgozokkal egyutt az egesz napunkat ott fogjuk tolteni, este pedig megnezzuk a tuzijatekot. Mar csak az kell, hogy akkor ne essen az eso. Mar mindannyian nagyon varjuk ezt a napot.

Vasarnap volt az utolso nap mielott elkezdodott a tabor, ezert akkor is dolgoznunk kellett. Igaz csak 9-tol viszont mindennel csak fel 8-ra sikerult vegeznunk. Nagyon faraszto volt, mindent ujra le kellett ellenoriznunk, hogy tiszta-e, van-e WC papir, szappan es keztorlo. Felsoportunk, felmostunk az osszes kabinban. A nap vegere kipurcantunk. Ez vegul is egy kis izelito volt, hogy milyen lesz az elkovetkezo 8 hetunk, amikor is hetkoznaponket 7-tol 7-ig kell dolgoznunk....

(folyt. kov.)

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése