2010. március 6., szombat

Megjöttünk

Mindenki olyan aranyos volt otthon és biztattatok, hogy folytassam a blogomat. Ezért úgy döntöttem, hogy megpróbálkozom vele. Azt el kell mondanom, hogy élveztem az írást első alkalommal is szóval nem volt azért olyan nagy a kényszer. Nem akartam egy teljesen új blogot létrehozni, ezért csak a blog nevét változtattam meg.

És itt szeretném megköszönni MINDENKINEK a sok biztatást! Nagyon jól esett!! KÖSZÖNÖM SZÉPEN!

És akkor következik az élménybeszámoló az elmúlt 3 napról: épségben megérkeztünk Hamburgban szerda este. Repülővel 1,5 óra alatt itt voltunk és közben kb. 1200 km-t tettünk meg. Már a repülő út tartogatott meglepetést számunkra, mert bemehettünk a pilóta fülkébe. Adri egyik ismerőse pilóta és ő megbeszélte velük, hogy benézhessünk oda. Beszélgettünk a pilótákkal,láttuk fentről Berlint és a naplemente is tök érdekes onnan fentről. Szembe ha kinéztünk az ablakon egy narancssárga csíkot láttunk amúgy ha körbe néztünk meg már minden sötét volt. Pontosan megérkeztünk és szerencsére semmilyen ellenőrzésen nem kellett átesnünk. A Buddyaink már vártak minket a reptéren. Nagyon kedvesek és aranyosak. Adrinak egy lány Buddyja van, akit Lisának hívnak. Zsófinak és nekem fiú jutott, de mind a ketten olyan figyelmesek. Zsófiét Hannesnek hívják, az enyémet pedig Martinnak. Segítettek elhozni a csomagjainkat a koliba, ami már nem volt egy könnyű feladat (enyém pont 23 kg volt). Aztán megmutatták a legközelebbi boltot és megvárták még bevásároltunk. Pedig nyugodtan ott hagyhattak volna a boltban és mehettek volna utukra. Másnap reggel még német reggelit is hoztak nekünk. Volt zsemle, szalámi, sajt, narancslé és még kávét is főztek. A finom reggeli után el kellet intézni a hivatalos papírokat. Bejelentkeztünk a koliban, utána pedig az önkormányzaton. Vettem internet kábelt, meg német SIM-kártyát, hogy otthon is és itt is tudjak mindenkivel kommunikálni. Martin a Buddym meg oda adta az ősrégi telefonját, hogy nekem ne kelljen egy újat vennem.:-) Ezek után még elmentünk megnézni, hogy hol is fogunk tanulni. Én otthonról azt gondoltam, hogy a suli 10 percre van a kolitól. De mint kiderült mi nem a főépületben fogunk tanulni, hanem egy teljesen más helyen. De így se gáz, egy metróval kell csak menni és kb. 40 perc alatt ott lehet lenni a suliban. Most így utólag kiderült, hogy mi tök jó kolit kaptunk. Nincs messze a sulitól sem, a városközpont pedig csak 10 percre van. Ennél jobban nem járhattunk volna. A szoba teljesen jó, a mérete és, hogy csak 2 lakótársam van. Én két másik magyar lánnyal (Zsófival és Nórával) kerültem össze. Tök jó, hogy csak lányok vagyunk, azért így könnyebb lesz az élet. Adri egy emelettel lejjebb lakik és ő két srácot kapott. Danit az egyetlen magyar fiút és egy görög srácot.
Ja és a suli. Hát az hatalmas, az első nap tuti elfogok veszni pláne a helleres méretek után. Szóval korán oda kell menni, hogy megtaláljam majd a termeket. Úgy néz ki belülről, mint egy gyárépület. Ettünk a menzán, a kaja finom volt és kevesebb, mint 2€-t fizettem érte.
Este voltunk még egy házibuliban, amit a Hannes rendezett az albérletében. Megismertük a görög Erasmusos diákokat és még néhány Buddyt. Nem maradtunk sokáig, de én hazafelé már el tudtam volna aludni a vonaton.

Pénteken volt az első nagy közös Erasmusos program. Szétosztottak minket 4 csoportra, kaptunk feladatokat,amivel az volt a cél, hogy egy kicsit megismerjük Hamburgot. Mi ahelyett beültünk egy folyóparti cukrászdába és ott melegedtünk. Volt a csoportban két Buddy és ők megoldották a feladatokat. Mondjuk azért nem bánom, hogy ott bent ücsörögtünk, mert nagyon hideg volt. A hideg itt olyan, ami a csontodig behatol és onnan kezdesz el fázni és persze a szél nagyon sokat fúj. De képzeljétek este esett a hó.:-) És nagyon durva, mert kb. 4 óra alatt leesett 20 cm hó.
Este pedig a mi kolinkban volt buli. Van itt egy bár, ahol van csocsó, billiárd és még táncolni is lehet. Állítólag hetente kétszer szokott itt buli lenni. Ez annyira jó, ha elfáradok csak felsétálok egy emeletet és már az ágyamban is vagyok.:-)

3 megjegyzés:

  1. Nagyon örülök, h újra írsz!!!! :)
    Már pont gondolkodtam 1 email-íráson.De azt hiszem itt egyszerűbb lesz Neked:)
    Az olvasottak alapján ismét megtalált a szerencse! Remélem végig Veled lesz és csupa ilyen szép és jó dologról mesélsz majd.Várom a következő bejegyzést!

    VálaszTörlés
  2. Zsuzsa,
    köszi szépen a biztatást!!! Amúgy te vagy az első, aki hozzászólt a blogomhoz.:-)
    Igazad van nagyon szerencsés vagyok, úgyhogy most igyekszem megbecsülni, és pozitív lenni.

    VálaszTörlés