Hirtelen jött ötletnek köszönhetően keddtől péntekig Amszterdamban jártam.:-)
A finn lányok találták ki és kérdeztek meg minket is, hogy nem akarunk-e csatlakozni. Amúgy is tervben volt, egy amszterdami út, mert hogy milyen közel van. Szóval 4-en(Adri, Nóri, Zsófi és én) végül is igent mondtunk. Nagyon jól sikerült a kiruccanás. Találtunk egy nagyon olcsó hotelt a 3 éjszakáért fejenként csak 41€-t fizettünk. Épp felújítják a hotelt szóval szerintünk ezért lehetett ennyire olcsó a hely.
Olyan időnk volt, amiről álmodni se mertem. Sütött a nap és meleg volt. Úgyhogy ezt a szép időt nem is pazaroltuk el arra, hogy múzeumba menjünk. Inkább eldöntöttem, hogy nekem Amszterdamba még egyszer vissza kell mennem, majd amikor már sok pénzem lesz és akkor majd a múzeumokat is meglátogatom. Helyette viszont sokat sétáltunk a városban és hajókáztunk a csatornán. Nem gondoltam volna, hogy Amszterdam ilyen gyönyörű és ilyen hatással lesz rám. Tényleg lenyűgöző. A sok biciklis, a gyönyörű kis házak, amik ide-oda dülöngélnek és a kis szűk utcácskák. Voltunk a piros lámpás negyedben nappal és éjszaka is. Mindenhol rengeteg coffeeshop van ahonnan dől ki a fű szag. Vicces, hogy füvezni lehet ezeken a helyeken, de cigizni már nem, mert ugye az káros a szervezetre. És sokszor még nappal az utcán sétálva is megcsapott minket ez a szag.
A legjobb program ebben a 4 napban pedig egy ingyenes 3 órás városnézés volt. Persze a túra végén lehet borravalót adni, de nincs is ezzel semmi baj. Nagyon jól fel van építve az egész túra és látszott, hogy az idegenvezetőnk is nagyon felkészült. A mi túravezetőnk egy ausztrál srác volt. Ezeknek a városnéző utaknak az a sajátossága, hogy az idegenvezetők saját élményeiket és tapasztalataikat is elmesélik. Mindenről nyíltan beszélnek és olyan érdekességet is megosztanak a résztvevőkkel, amit máshol nem biztos, hogy elmondanak. Nem hiszem, hogy ilyen jól városnézőtúrán valaha is szórakoztam. A túra végén pedig a srác elvitt minket egy helyre, ahol ehettünk holland "specialitást". Ez végül is egy kolbász volt, tört krumplival, amiben volt hagyma és saláta. Olyan akció volt az étteremben, hogy ha éhes maradsz az első adag után akkor ingyen kérhetsz egy másodikat. Hát mi benyomtuk a másodikat is.:-)
Ezt a túrát mindenkinek csak ajánlani tudom. Már több nagy európai városban megtalálható ez a szervezet. Szóval, aki utazik keresse a Neweuropetours-ot. Megtalálhatók már pl, Hamburgban (erre is tuti elmegyek), Prágában, Berlinben, Londonban, Münchenben vagy Párizsban is. A honlapuk címük: www.neweuropetours.de.
Voltunk virágpiacon is, láttunk sok szép virág hagymákat és virágokat is. A tulipánok gyönyörűek voltak.
Ettem zöld sajtot és nagyon finom volt. A kaja Hollandiában irreálisan drága. Míg 10,5 € volt, hogy hajókáztunk, addig a 5 € alatt nem tudtunk rendesen megkajálni.
Ruhapiacot is találtunk ám. De én nagyon büszke vagyok magamra ugyanis egy szájfényen kívül semmit nem vettem magamnak. C&A-s ruhákat lehetett már 3 €-ért venni, úgyhogy még az eredeti címke is rajta volt.
És szélmalmot is láttunk.:-)
Péntek este olyan fura volt a vonaton ülni. A tudat, hogy megyek "haza" és a haza most nem Budapestet jelenti számomra, ahol újra találkozhatom a kis családommal. Hanem most csak egy üres, fehér szoba várt rám.
Ma Hamburgban is sütött a nap és már 12 fok is volt.:-)
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Amszterdam szerintem is klassz hely :)
VálaszTörlés