Néhány dolog, ami teljesen más itt, mint amire számítottam....
1. Itt a németek nem is olyan precízek, mint azt gondoltam. Szinte mindegyikünk nevét elrontották a diákigazolványon. Persze az enyémet a legjobban, most Szecsény áll rajta. Voltam már Szidonai is, épp most ez jutott nekem.
2. A német diákok nagyon nyitottak és érdeklődőek. Jönnek minden közös programra és segítenek nekünk beilleszkedni. Persze rész akarnak venni minden bulin.:-)
3. És az emberek az utcán, hát itt is vannak furcsaságok. Találkoztunk kéregetőkkel, akik gitárral énekeltek a metrón és itt is láttunk már hajléktalanokat is.
4. Ti azt tudtátok, hogy Amszterdam után Hamburgban van a második legnagyobb piros lámpás negyed? Mert én meglepődve hallottam. De St. Pauli egyben a buli negyed is. A diákok hétvégén ide járnak bulizni.
5. Nagyon jó Hamburg közlekedése, mindent el lehet érni metróval vagy hévvel és nagyon sűrűn is járnak. Vannak éjszakai buszok és hétvégén pedig egész éjszaka járnak a metrók. Számomra ez új volt, mert én úgy tudtam, hogy Németországban nem nagyon van éjszakai közlekedés.
Viszont, az idő olyan pocsék, mint gondoltam. Hideg van és nagyon fújj a szél.
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Szidiii tök jó olvasni a blogod!
VálaszTörlésÉn ehez annyit fűznék hozzá hogy én Berlinbe magyar rocker csövesekkel találkoztam...mintha a Blaháról jöttek volna :D nagyon meglepődtem ám! Ágival voltunk ott és szóltam neki halkan h meg ne szólaljon magyarul :P
csak igy tovább várom a többi beszámolot!
És ne csak magyarokkal lógj azt itthon is teheted :D !
Örülök, hogy tetszik.:-)
VálaszTörlésÉs nagyon igyekszem ám!