2010. április 14., szerda

Berlin 04. 09. - 04. 11.

Az első olyan bejegyzésem amióta itt vagyok, amikor nem valami új és jó élményről számolok be nektek.:( Még nekem is fura, hogy mennyire nem tetszett Berlin. Pedig általában minden új helyet szeretni szoktam. A következő tíz évben viszont tuti nem szeretnék oda visszamenni.

Mint minden újjáépített város, Berlin se szép. Sok a panel- és kockaház, az utcák nagyon szabályosak és ugyanúgy néznek ki. És rengeteg romos, kihalt épületet is láttunk. Egyedül a belvárosa szép, ahol a sok látnivaló található.
Nagyon sok fura ember él ebben a városban. Sok punk, rengeteg kéregető. Itt éreztem először Németországban félelmet a metrón. Az egyik lányt még atrocitás is ért a metrón.
Ráadásul nagyon hideg volt és mindig fújt a szél. Szombaton meg még jól el is kapott minket az eső a városnéző túra alatt. Egy hotdogos sátra alatt húztuk meg magunkat. És ha még ez nem lenne elég, az idegenvezetőnk is nagyon rossz volt. Halkan beszélt, ír akcentussal, gyorsan...szinte semmit nem értettem abból, amit mondott. De amúgy is unalmas volt.

Azt a pár dolgot ami tetszett azért megosztom veletek.
Mind a két este koktéloztunk egy elég olcsó helyen.:)
Szombat délután volt amikor először jól éreztem magam a városban. A zápor után egy kicsit kisütött a nap és mi épp a Reichstag előtti téren voltunk. Ez a hatalmas zöld tér és a közelében lévő még nagyobb pályaudvar lenyűgöző volt számomra. Hatalmas méretek.

Hát ennyit tudok Berlinről írni.

5 megjegyzés:

  1. "Hát ennyit tudok Berlinről írni" erről az jutott eszembe, hogy:
    Hát ennyi amit mondhatok Vietnámról.. (Forest Gump) :)

    VálaszTörlés
  2. Én még soha nem láttam a Forest Gumpot.:( Bocsi.

    VálaszTörlés
  3. Sajnálom hogy nem tetszett , nekem pont azért tetszett mert más mint a többi híres nagy főváros, van vmi benne sztem !:) De örülök hogy jót koktéloztatok! Van ott is egy Szimpla , nem kerestétek meg?

    VálaszTörlés
  4. Nem hallottam róla. Az biztos tetszett volna nekem is. Na majd ha még egyszer visszatérek oda, akkor felkeresem.:) Vagy legközelebb együtt kell mennünk és akkor lehet, hogy én is megszeretem ezt a várost. Na mit szólsz?

    VálaszTörlés