Megpróbálom röviden összefoglalni mi is történt velem itt Hamburgban az utolsó bejegyzésem óta.
Hát a suliban a tantárgy problémám még nem oldódott meg. Valószínű, hogy mégis inkább a Consumer Behaviour-t fogom választani az Eating Behaviour helyett. A professzor nagyon aranyos, ő az aki az egész Erasmus programot ebben az iskolában életre hívta. Teljesíteni sem se lesz nehéz ezt a tárgyat. Általunk választott négy óráról kell naplót írunk, aminek min. két-három oldalasnak kell lennie. És még azt is vállalta a prof, hogy írjunk meg egyet és küldjük el neki. Megnézni és mond róla véleményt, hogy így tetszik-e neki, vagy valamit máshogy képzel el. És utána megírhatjuk a négy anyagot amire már megkapjuk a jegyet. Nekem ez nagyon szimpatikus. Így nem nagyon lehet elrontani a dolgot.
A hotelban dolgozom folyamatosan, általában hetente kétszer. Eléggé fárasztó, folyamatosan talpon vagyunk, vagy az ágyat húzzuk vagy a fürdőt takarítjuk. Minden alkalommal 20 szobát kapunk, amit ki kell takarítanunk. És nagyon sokat várnak el tőlünk. A norma szerint egy óra alatt négy szobát kellene kitakarítanunk, ami teljesíthetetlen. Olyan nagy tisztaságot várnak el egy két csillagos szállodához képest. Szóval mindig túlórázunk, amit persze nem fizetnek majd ki. Azért még így is jól fizetnek. Kell a pénz a következő utazáshoz.;-)
A hétvégéről...
Péntek este a DOM-ban voltunk, amit én úgy írnék le egy szóval, hogy majális. Itt Hamburgban van egy fix helye, ahol évente ötször egy hónapon át nyitva van. Április 18-án vasárnap volt nyitva utoljára. Elég sok minden volt, amikre fel lehetett ülni és plüss állatot is lehetett nyerni dögivel. Rengeteg étel árus volt, annyiféle édesség volt, hogy nem tudtunk választani melyiket kóstoljuk meg. Nálam végül a fehércsokiba mártott eper és banán nyert és hát isteni volt.:-)
A török lányokkal mentünk ki és azért pénteken, mert olyankor tűzijáték is volt. De olyan hideg volt, hogy végül nem vártuk meg és inkább haza jöttünk. Mindannyian szétfagytunk. Mondanom se kell, hogy mind megfáztunk másnapra.
Én két dolgot próbáltam ki, de semmi veszélyeset. Tudjátok milyen félős vagyok. A lányok sokkal bátrabbak voltak. Felültek az olimpia húllámvasútra, ami ötször fordul át egy menet alatt és egy másik borzasztó valamire. Még nézni is rossz volt.
Én egy egyszerű hullámvasútra ültem fel és villany autóztam a török lányokkal.:)
Na és még egy pár szót Lüneburgról. Ott vasárnap jártunk és gyönyörű volt. Ez a iciri-piciri város, hietetlenül szép volt. Sétáltunk az utcákban, piknikeztünk egy tóparton és ittunk egy kávét egy szép kis kávézóban. Az idő is nagyon kegyes volt hozzánk. Hétágra sütött a nap, szép meleg idő volt. A piknikezés alatt mindenkinek sikerült leégnie. Vicces volt, hogy egy csapat rákvörös ember megy haza.:)
Tettem fel képeket facebookra, nézzétek meg!
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése