2010. április 6., kedd

Húsvét Hamburgban

Nem kell attól félnetek, hogy júniusban kókadtan megyek haza. A Dani gondoskodott arról, hogy idén se hervadjon el egyikünk se.
A görög sráccal már hétfőn hajnalban meg akartak locsolni minket. De akkor még nem jártak sikerrel (köszönhetően a női megérzésüknek) egyikünk se nyitott nekik ajtót. Kivétel az Adri, mert őt mi szobatársat már akkor meglocsolták. Zsófi és Nóra délután kaptak egy-egy pohár vizet. Én pedig miután visszaértem a munkából, a konyhában állva kaptam egy fazék vizet. A lányok locsolásáról még video is készült. A Nóra festett piros tojást, úgy hogy a fiúk a locsolásért cserébe kaptak ajándékot.
Volt közös húsvéti vacsoránk vasárnap este. Mondjuk nem ez volt életünk húsvéti kajálása, de azért jó volt. Történt egy két hiba a készítéskor, de azért éhen nem maradtunk.
És német szokás szerint is megünnepeltük a húsvétot. Németországban a városokban minden évben nagyszombaton hatalmas tüzet gyújtanak. Egy részről a tűz a feltámadt Jézust és az örök életet szimbolizálja, másrészt pedig a telet űzik el véglegesen. Hamburgban több helyen is tartottak tűz gyújtást. Mi végül a kikötőbe mentünk egy homokos partszakaszra. Egy hatalmas kupacot építettek, aminek a tetején a mikulás állt a szánkójával. Ezt gyújtották meg naplemente után. Hatalmas tűz volt.
Szerencsére szép időnk volt és még hajóztunk is. Szuper esténk volt.
Töltöttem fel képet csak, hogy el tudjátok képzelni.:-)



1 megjegyzés: