2010. április 29., csütörtök

Anyával :)

Néhány napra (pontosan négy) Anya eljött meglátogatni. Nagyon jó volt újra látni őt és vele lenni. Mind a ketten élveztük ezt a rövid itt tartózkodást és igyekeztünk minél jobban eltölteni az időnket. Próbáltam minél többet megmutatni neki a városból, hogy a város nevezetességeit megismerje. Volt olyan nap amikor este már nekem is úgy sajgott a lábam. Megnéztük a kikötőtőt nappal és éjszaka is, mellette van az un. Hafencity, ami egy nagyon modern része a városnak. Hajóztunk is és voltunk a homokos parton is. Megnéztük a belvárost és sétáltunk az Alster körül. Igazán szerencsések voltunk, mert a hétfő kivételével gyönyörű és meleg időnk volt.
Két dolgot említek meg egy kicsit hosszabban. Hamburg egyik nevezetessége a Halpiac, ami csak vasárnap reggelente van nyitva. Ha zárás előtt sétál arra az ember akkor nagyon vicces tud lenni. A kofák kiabálnak, hogy az ő portékáikat vedd meg. Rengeteg gyümölcs és zöldség közül lehet választani, de azért mást is lehet ott venni. A Halpiac a szórakozó negyedhez (Repeerbahn) nagyon közel található a kikötőben. Buli után még hajnalban nagyon sok fiatal megy el a piacra kijózanodni. Van egy két táncos hely is, akik még elég erőt éreznek magukban még táncolhatnak is. De a legtöbben azért mennek, hogy másnaposság ellen megegyenek egy finom halas szendvicset.
Később már azok látogatnak el a piacra, akik bevásárolni szeretnének. Egy különleges ajánlata a kofáknak, hogy 10€-ért gyümölcsökkel megpakolt nagy kosarat tudsz venni, amiben miden földi jó van.(eper, banán, alma, szilva, szőlő, narancs, ananász, mangó) És mind igazán finom is volt. Otthon pedig kitaláltuk, hogy amiért nagyon sok gyümölcsünk lett hirtelen és nem akartuk, hogy tönkre menjenek lekvárt főztünk belőle. Készítettünk eper lekvárt és szilva, ananász lekvárt. És elmondhatom, hogy nagyon finomra sikerültek.
Számomra a másik legjobb nap az volt, amikor Anya kijött Bergedorfba, oda ahol tanulok és megmutathattam neki a sulit és a környéket. Ettünk együtt a menzán, utána pedig sétáltunk egy kicsit a városkában. Hangulatos kis utcácskák, régi paraszt házikók találhatók itt. Ebben a város negyedben áll Hamburg egyetlen kastélya is, amit én inkább csak egy kis kastélynak neveznék, de amúgy igazán szép. Itt is vannak szélmalmok úgy, mint Hollandiában és egyet a három közül meg is akartunk nézni. De pont a legközelebbit felújítják :( és a lapátjai nélkül már nem volt olyan érdekes látvány.

Annyi kényeztetést kaptam Anyától, amit köszönök szépen Neki. A négy nap szinte minden percét együtt töltöttük és jó volt újra vele lenni. Örülök, hogy újra láthattam őt. Viszont szerda reggel nagyon nehéz volt kikísérni Őt a reptérre.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése