Hat mar rogton a kovetkezo nap el is kezdtunk dolgozni. 7.45-kor volt reggeli, amikor talakoztunk masokkal is akik mar evek ota a taborban dolgoznak. Ekkor volt az elso felkeszito nap az amerikai counseloroknak, akik teljesen ujak. Az o feladatuk, hogy a gyerekeket kisergessek a taboron belul az egyik program helyszintol a masikhoz. Itt ittam eletem elso amerikai kavejat. Szerintem ugy nez ki, mint a kola, izra meg nagyon gyenge. Ezt a fajta kavet aztan tenyleg lehet egesz nap kortyolgatni.
Megismertuk Najit, o az aki minden nap kiosztja nekunk majd a munkat. Arra eddig meg nem sikerult rajonnunk, hogy vajon o mindig itt elt-e Amerikaban vagy ugy telepult be a csaladja. 50 ev koruli ferfi, aki szerintem a fel eletet itt elte le a taborban es karbantarto volt.
Szerintem az elso par nap volt a leghuzosabb a munka szempontjabol. Rengeteg undi WC-t es hutot takaritottunk ki, mindenhol felsoportunk es `felmostunk`. Naji azt a szot, hogy felmoso nem ismeri egy ablaktisztito szivacsot adott nekunk oda, hogy az kellene mindenhol felmosni. Nem is ertem, hogy ezt hogy gondolta. Azzal csak maszatolunk, nem takaritunk. Azt igertek nekunk, hogy minden felszerelest biztositanak szamunkra a takaritashoz, ahhoz kepest mi vettunk sajat magunknak gumikesztyut. Ennek akkor orultunk csak igazan, amikor meglattuk milyen peneszes hutoket kell kitakaritani. En azok utan se tennek bele kajat, hogy mi megsikaltuk. Pedig ezek kozul a hutok kozul az egyik a masik hazba kerult, ahol laknak es ok meg kajat is tesznek bele. Hat en biztos nem ennem meg.
Az amerikaiak annyira igenytelenek naluk a tisztasag nem azt jelenti, mint nalunk. Amiota itt vagyok meg nem mertem belefekudni abba az agynemube, amit adtak nekunk. Mar egy hete a Levente halozsakjaban alszom. Szerintem ok azt mult evben kimostak, amiutan elmentek innen az emberek es azota csak porosodott valahol. Aztan egy ev utan elovettek nekunk, hogy tessek itt az agynemutok.
A kaja ugyanez ok tesztat esznek hussal es forditva. Naluk egy adag ket szelet hus zoldsegetmeg nem esznek hozza. Egy ilyen adag boven eleg ket embernek, mondom ezt ugy, hogy ket fiuval vagyok meg egyutt es abbol az egyik tenyleg igy gondolja. A Levente 3 ember helyett eszik es ez tenyleg igaz. A 45 perces ebedidoben o vegig eszik. Egy baj van, hogy o vegetarianus igy a hus nem nagyon fogy.
Egy par szot a kis csapatunkrol. Harom mernokkel vagyok egyutt, ami szerintem egy kicsit vicces. (villamos-, kozlekedes- es vegyesz mernok)De tok jol kijovunk egymassal, eddig meg nem sikerult osszevesznunk semmin. Jol beosztjuk a kajat, a szamitogepet...mindent. Annak pedig kulon orulok, hogy a Susyval nagyon jol megertjuk egymast tenyleg mindent meg tudunk beszelni az elso perctol. Ez azert is nagyon fontos nekem, mert szinte mindig egyutt vagyunk a munka soran is.
Amiert csalodott vagyok, hogy egy kicsit, hogy az angolt nem tudom sokat hasznalni. Pedig pont azert jottem ide. Napkozben tenyleg csak ketten vagyunk a Susyval, egyedul csak a Najival kommunikalunk reggelente, hogy mi a napi feladat.
Igaz meg olyan ures az egesz tabor. Most meg csak az irodaban dolgoznak es mi a tabor korul. Szoval remelem ez meg alakulni fog.
Ja es, hogyan is nez ki a tabor. Nem olyan nagy, mint amilyennek elkepzeltem, de azert van 6 medence, 8 fahaz es 7 foglalkoztato haz, 3 tenisz palya es meg baseball palya is. Szoval lehet, hol takaritani. Itt tenyleg minden a gyerekekrol szol: van ahol keramiazhatnak, szamitogepezhetnek, a zenevel vagy az allatokkal ismerkedhetnek meg. Itt aztan egy gyerek se fog unatkozni az tuti. Mi sem unatkoztunk Susyval takaritas kozben, mert kozben mindent jo alaposan meglestunk a tabor korul.
Az egyik legjobb napunk az volt, amikor szakadt az eso es ezert egesz nap az ovodaban kellett takaritanunk. Minden jatekot, butorokat leporoltunk, felsepertunk, porszivoztunk. Kozben meg mi is jatszottunk a jatekokkal. Felepitettuk a vonatpalyat a gyerekeknek, megneztuk a mesekonyveket, kozulok a hofeherket el is olvastuk.
Azert a legrosszabb munkarol is beszamolok, ami nem mas mint a medence takaritasa. Tobb oran keresztul allsz a medence mellett es halaszod ki a faleveleket, botokat egy halo segitsegvel. Vagy valaszthatom azt is, hogy egy kefe segitsegevel a medence aljarol kotrom a szemetet az egyik oldalrol a masikra. A munka vegere csak az en vallam fajdul meg, de ugy erzem, hogy semmi hasznosat nem csinaltam. A takaritasnal legalabb mindig latom az eredmenyt. A medence tisztitasat (6 van) mindig akkor kapjuk meg, ha mar semmi nincs amit takaritani kell a tabor teruleten. Az a baj, hogy tul gyorsan dolgozunk a Zsuzsaval.:-)
Meg a szombatrol: este bulizni voltunk a nemzetkozi diakokkal es nehany itt dolgozo amerikaival. Tok jo helyen voltunk, a zene is jo volt. Tancoltunk, beszelgettunk es egy csomo kepet keszitettunk. Habar nem en, mert en el se vittem a gepemet.
Az amerikaiak tenyleg furak (ezt meg szerintem le fogom irni egy parszor). Azt elvarjak, hogy a szivoszalon legyen egy kis vedopapir, amikor a pultos atadja neked a rendelt italodat, de az bezzeg nem szamit, hogy milyen tiszta a WC vagy a csap.
Vasarnap volt az elso szunnap. Igazabol semmit nem csinaltunk, de az nagyon jol esett, mert en elegge elfaradtam a heten. Raadasul kiderult, hogy a kovetkezo vasarnap nem lesz piheno nap, amiert az az utolso nap mielott megerkeznek a gyerekek. Hetfotol folyamatosan 13 napon at kell dogoznunk. Most meg a munkaido 8-tol 4-ig tart, de ha beindul a tabor reggel 7-tol este 7-ig fogunk majd dolgozni.
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Szidi!!!!! jó volt olvasni a blogod remélem lesz még folytatás...tudod én is el kezdtem egyett de befulladt a második után...remélem neked bövebb lesz!!!vároma fejleményeket!!!vigyázz magadra!!!ne aggodj biztos tudod majd az angolt is gyakorolni!!!
VálaszTörléspussszi
Ancsi